Serwer oazowy

Niedawno zakończył się rok poświęcony św. Maksymilianowi M. Kolbe. Był on jednym z tych ludzi Kościoła, którzy bardzo poważnie traktowali głoszenie orędzia ewangelizacyjnego poprzez media, stąd jest również jednym z patronów naszej diakonii. Jego postawa jest w wielu aspektach niezwykle inspirująca.

  • Na pewno zwraca uwagę kontrast ubóstwa życia św. Maksymiliana i jego współpracowników i nowoczesnego zakładu drukarskiego z maszynami wartymi miliony złotych. Zawsze poszukiwał możliwie najlepszych, najefektywniejszych rozwiązań, ufając, że pieniądze muszą się na nie znaleźć. Owocem tej postawy był milionowy nakład „Rycerza Niepokalanej”, radio itp.
  • Ludzie – stawiał na tworzenie wspólnoty zakonnej, złożonej z ludzi, którzy głoszenie Dobrej Nowiny w mediach uznają za swoją misję. Unikał wynajmowania fachowców z zewnątrz, troszczył się o maksymalną niezależność dzieła. Dzięki temu „Rycerz Niepokalanej” nie tylko przetrwał trudną sytuację odradzającego się państwa polskiego, ale i intensywnie się rozwijał.
  • Modlitwa i doskonała, nowoczesna organizacja pracy, która pozwalała na wysoką efektywność podejmowanych działań (zakonnicy przechodzili specjalne kursy zarządzania, które na początku XX w. zaczynały być modne). Dziewięć dni adoracji i planowanie kolejnego tytułu. Z sukcesem.

Warto mieć przed oczami te przykłady, kiedy zaczyna się mówić o oazowych mediach.

Utrzymanie serwera

W związku z tym, że wydajność serwera na którym pracowaliśmy przez ostatnich kilka lat, była dla nas zbyt mała, żeby utrzymać i dalej rozwijać nasze usługi musieliśmy się zdecydować się na nowsze rozwiązanie o wyższej wydajności. Nasz obecny usługodawca (firma Hetzner) nadal jest dla nas najlepszą cenowo ofertą.

Chcemy podkreślić, że świadomie zrezygnowaliśmy z opcji „oszczędzajmy, choćby nas to nie wiem ile miało kosztować”. Potrzebujemy stabilnego, wiarygodnego dostawcy, by móc spokojnie zająć się rozwojem innych usług.

Opcja, na którą się zdecydowaliśmy, będzie nas kosztowała 69,40 Euro/mies., jest to rozwiązanie http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/eq4 z koniecznymi dodatkami dotyczącymi obsługi adresów IP. Przy cenie 69,40 Euro/mies. nasze realne koszty wynoszą około 420 zł (wliczając podatki, opłaty bankowe itp). Przez pewien czas będziemy też musieli utrzymywać obecny serwer, dopóki nie zakończymy przenosin.

Pracujemy również nad zmniejszeniem opłat bankowych za przelewy, ale nie jest to proste ze względu na wymogi księgowości Fundacji.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez regularne wpłacanie „abonamentu” pozwalają nam na dalsze działanie.

Wpłaty z diecezji w wysokości 200 zł rocznie powinny zabezpieczyć finanse związane z utrzymaniem serwera. Tu nie chodzi tylko o pokrycie kosztów utrzymania własnej strony diecezjalnej – jest to również koszt utrzymania wszystkich serwisów ogólnopolskich, diakonijnych, dzieł komunikowania społecznego. Z drugiej strony potrzebne są również finanse na rozwój bazy materialnej, jako twórcy i użytkownicy mediów oazowych powinniśmy również partycypować w kosztach utrzymania Archiwum Głównego Ruchu w Lublinie, z którego pracy często korzystamy.

Sprawami finansowymi związanymi z utrzymaniem serwera i domen zajmuje się:

Ośrodek Fundacja „Światło-Życie” w Warszawie

ul. dr. J. Strusia 13A, 04-564 Warszawa

Pekao SA 11 1240 6175 1111 0000 4573 0157z dopiskiem Serwer lub DKS

Dokument został dodany dnia 5-09-2011 o godz. 12:32
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.