Rekolekcje w Kenii: Wsparcie finansowe

Już w dniach od 8 do 24 sierpnia tego roku odbędą się tutaj, w miejscowości Kagaene pierwsze rekolekcje oazowe w Kenii.

Aktualizacja z 17.07.2014: Udało się już zebrać całą całą kwotę potrzebną na rekolekcje. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli to dzieło. Potrzebujemy jeszcze pieniędzy na inne dzieła, ale o tym napiszemy odrębne ogłoszenie w następnym mailu.

Uczestnikami ONŻ I stopnia będzie 40 Kenijczyków w wieku od 15 do 50 lat. W skład grupy rekolekcyjnej będzie wchodziło 10 osób ze szkoły podstawowej dla biednych dzieci i sierot Shalom w Matetu, 10 chłopców ze szkoły średniej zawodowej, technicznej w Matetu, 10 osób z parafii w Mitunguu, 10 osób dorosłych z parafii w Tiganii.

Większość z tych osób, zwłaszcza dzieci i młodzież, nie posiada żadnych źródeł dochodu i nie jest w stanie zapłacić za udział w rekolekcjach. Jedynie od dorosłych jesteśmy w stanie pobrać drobne opłaty na ten cel. Trzeba jednak pamiętać, że średnie wynagrodzenie, jakie dorośli otrzymują za pracę, w Kenii wynosi poniżej 200 zł miesięcznie. Za tę kwotę muszą się często utrzymać wielodzietne rodziny, dla których priorytetem jest zakup jedzenia i zapłacenie czesnego za szkoły dla dzieci, choć i to jest trudne.

Koszt rekolekcji dla 45 osób określiliśmy na 11000 zł. Jak na warunki polskie kwota 245 zł za oazę jest bardzo niska, ale na warunki kenijskie nie do udźwignięcia. Do tej pory z różnych źródeł udało nam się pozyskać na ten cel 6800 zł. Brakuje więc jeszcze 4200 zł.

Serdecznie prosimy Was o hojne wsparcie tych rekolekcji, aby przez nasz Ruch Ewangelia mogła być rzeczywiście głoszona aż po krańce ziemi.

Wpłaty te można odliczać od podatku do wysokości aż 6% uzyskanego dochodu jako darowizny przeznaczone na cele kultu religijnego.

Wpłat można dokonywać na konto Diakonii Misyjnej:

94 1560 1111 2107 0220 1803 0007

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie

ul. Blachnickiego 2

34-450 Krościenko

przelew tytułem: Darowizna na cele religijne - rekolekcje Kenia

Za wszystkie ofiary Bóg zapłać!

Jednocześnie polecamy się nieustannie Waszej modlitwie i prosimy o przekazanie tej wiadomości tym, którzy być może będą mogli wspomóc naszych kenijskich braci w wyjeździe na rekolekcje.

Pozdrawiamy

Magda i Przemek Skibińscy

Iza Ostrowska

Judyta Sowa

Dokument został dodany dnia 16-07-2014 o godz. 8:21
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.