oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Dzień moderatora

Domowy Kościół

Oaza modlitwy - krótkie weekendowe rekolekcje

Nasze strony

Dom rekolekcyjny „Emaus″ w Koniakowie

Diecezja włocławska

Domowy Kościół w Gliwicach

Rok nowego życia

Od czasu śmierci Jana Pawła II zaczęłam się naprawdę zmieniać. Wcześniej wiodłam, spokojne, beztroskie życie. Takie jak większość nastolatków: impreza, alkohol, papierosy. Nie miałem czasu ani ochoty na głębsze refleksje. Moje problemy były prymitywne np. jak się ubrać do szkoły, aby zaszpanować. Teraz wiem jakie wielki błąd popełniłam. Myślałam też, że na wszystko znajdę czas, (np. że zdarzę zobaczyć Papieża osobiście). Śmierć jednak okazała swą potęgę i moc. Do pogarszającego się stanu zdrowia Jana Pawła II podchodziłam z ogromnym dystansem. Wszyscy się modlili, a ja myślałam, że przeżyje i, że wszystko powróci do normy. Jednak tak się nie stało. Informacja o śmierci Papieża była dla mnie ogromnym szokiem.

Wtedy zaczęło do mnie wszystko docierać. To jak bardzo byłam bezduszna, prymitywna i w ogóle. Pojawiły się łzy przepełnione ogromnym żalem. Cały czas oglądałam liczne programy telewizyjne o Ojcu św. Był to dla mnie czas odkrywania, poznawania tego człowieka. Prawdziwa - przyspieszona lekcja życia, która wciąż we mnie trwa. Bardzo urzekły mnie słowa Jana Pawła II wypowiadane do młodzieży. Ta jego ogromna miłość i wiara w Nas! Bardzo mnie zdziwiła i zmotywowała do zmiany. Gdy dowiedziałam się, że Ojciec Św. jeździł na rekolekcje OAZOWE podjęłam decyzję, że ja również w te wakacje pojadę. Chciałam to zrobić i zrobiłam dla Papieża. Ten człowiek uwierzył w Nas, więc ja nie chciałam go zawieść.

Od tego momentu wszystko zaczęło się zmieniać. Podjęłam wiele trudnych dla mnie decyzji dzięki, którym wszystko zaczęło zmierzać w innym – „dobrym” - kierunku. Deklarując swoją chęć wyjazdu na 17 dniowe rekolekcje liczyłam się z tym, że nie będę mogła tam palić. Udało mi się wytrzymać i nie palę do dnia dzisiejszego. Bywa tak, że jest mi ciężko lecz wtedy dostaję siły nie wiadomo skąd. Na rekolekcjach odkryłam to, że nie warto zajmować się pięknem zewnętrznym lecz wewnętrznym bo ono promieniuje na zewnątrz i uskrzydla człowieka. Taki był też Jana Paweł II – promienny, pełen miłości, pełen energii i zapału - które dodawała mu miłość Boża.

Gdy myślę o tym człowieku to wiem, że to był cudowny dar żyć w czasach, kiedy głową Kościoła Katolickiego był Polak Karol Wojtyła, który uczył nas jak żyć i jak umierać, który wskazywał nam drogi życia. Ten człowiek na zawsze pozostanie już moim autorytetem i wzorem na to jak przeżyć swoje życie w zgodzie z Bogiem, sobą i całym światem. On uświadomił mi, ze to od Nas młodych ludzi zależą losy naszego świata. My musimy ewangelizować siebie i innych. Powinniśmy być wzorem dobra dla innych i brać przykład z postawy Ojca św. Takie życie jest bardzo trudne lecz wartościowe. Radość, która wypełnia serce człowieka niosącego pomoc, działającego w słusznej sprawie jest ogromna. Żyjąc według wzoru Jana Pawła II czerpiemy całą esencję tego co najlepsze. Ja już prawie rok uczę się takiego życia. Mimo ogromnego trudu wiem, że warto tak żyć dla siebie i dla innych. Pragnę również, aby Ojciec Św. Patrząc na Nas z nieba uśmiechał się tak jak zawsze i błogosławił Nam.

Paulina lat 19

świadectwo zaczerpnięte ze strony http://www.wpraga.oaza.pl/

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 31-03-2006 o godz. 23:22

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Klaudia:)
Zgadzam się
Podzielam Twoje słowa w szczególności te o Janie Pawle II jest to bardzo dobry autorytet i wzór:) (29-03-2007, 13:51)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Święty Jan Paweł II - Papież Rodziny (29-04-2014)

Radość wieszczów (5-04-2014)

Odkryć Jana Pawła II (3-04-2014)

Msza na górze Wdżar (1-04-2014)

Pamięć świadków - nowy cykl w „Wieczerniku” (2-10-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.