oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

KWC Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Ad Christum Redemptorem, co znaczy "do Chrystusa Odkupiciela"

Eleuteria

Nasze strony

Domowy Kościół w Radomiu

www.wbiblii.pl

Domowy Kościół w Kielcach

Pan Bóg jest dobry!
świadectwa z Festiwalu Życia w Wiśle

Kochani!

Pan Bóg jest tak dobry, że nie można nie mówić (lub pisać :) o tym.

Pragnę w kilku słowach podzielić się ostatnim wydarzeniem. Mam na myśli Festiwal Życia we Wiśle w dn 20-23.07.

Przede wszystkim to dziękuję Bogu, że czuję się jak po rekolekcjach. Potężny wiatr Ducha mocno napełnił nie tylko mój żagiel. Tego zupełnie się nie spodziewałem. Duużo radości i entuzjazmu wiary otrzymaliśmy.

Przez te dni koordynowałem Warsztaty Gospel i ostatniego wieczoru chodziliśmy z młodzieżą z tego chóru po Wiśle śpiewając bez skrępowania. Zresztą ku radości i naszej i innych. Radość jest zaraźliwa i doświadczaliśmy tego namacalnie przez te dni.

Nie wiem czy słyszałaś (-łeś) coś o koncercie Rona Kenoly (chrześcijański muzyk z USA). Otóż ostatniego wieczoru, w niedzielę, gdy doprowadził wszystkich do oddania życia Jezusowi i wyjaśnił co to jest nowe życie, zaprosił by czytać instrukcje tego nowego towaru, by dobrze działał. Wskazał na Biblię. Potem kontynuując motyw marketingowy, wskazał na trudności, które nierzadko mają miejsce przy czytaniu i rozumieniu instrukcji. Wtedy wskazał potrzebę zwracania się do doradców technicznych. Wyciągnął sprzed sceny do siebie jednego księdza (!), który akurat był w sutannie (nie wszystkim jest tak gorąco widocznie ;) i wskazał, że to jest doradca techniczny. Najbardziej niesamowite było dla mnie to, że zrobił to człowiek innego wyznania niż katolickie. Wezwał potem pozostałych obecnych pastorów i księży na scenę, aby się przedstawili i powiedzieli z jakich kościołów są. Dla mnie było to niezwykłe. Właściwie kropka nad "i". Aplauz publiczności do swoich pastorów, księży, był pięknym świadectwem tego, że spotkał się tam żywy Kościół.

Były jeszcze nawrócenia, spowiedzi… Chwała Panu!!!

To tak naprawdę bardzo krótko w kilku słowach, może za krótko...

pozdrawiam serdecznie i proszę o modlitwę za kilka nawróconych osób - szczególnie tych, które spowiadałem, o wytrwanie w łasce, obronę przed Złym

dziękuję

ks. Jarek Ogrodniczak

Nie sposób nie mówić o tym jak wiele łaski Pan Jezus dał i jakich cudów dokonał przez dni wiślańskiego Festiwalu Życia... Już w przedzień, w środę, idąc na spotkanie organizatorów z Amerykanami do hotelu, spotkałem Frances Kamfonik z San Diego, która prócz głoszenia Pana Jezusa, przybyła do Polski aby przywieź i pochować na polskiej ziemi prochy swojego zmarłego męża i syna. Jej mąż urodził się na polskich kresach w Borkach Małych i z rodzicami wyemigrował do Stanów... Jego wolą i wolą synów było aby mógł spocząć w polskiej ziemi. Frances trafiła na mnie zupełnie "Bożym przypadkiem" i cieszę się, że mogłem jej pomóc. W piątek 21 lipca pochowaliśmy szczątkim jej bliskich na cmentarzu, przy wiślańskim kościele katolickim w Wiśle... To, że mi zaufano, że mogłem zapraszać ludzi do bliskości z Panem Jezusem podczas wieczornych ewangelizacji Mike MacIntosh'a, że mogłem dzielić się Słowem w namiocie podczas porannej społeczności... to cud Bożej łaski dla mnie...

Miłość, radość, uśmiech, dobroć i serdeczność, to główne odczucia jakich doświadczyłem w spotkaniach z ludźmi w tak wielu miejscach festiwalowych na terenie całej Wisły... To jakby przedsionek nieba, gdzie wszyscy czuliśmy się siostrami i braćmi Jednego i Jedynego Pana - Jezusa Chrystusa, naszego Oblubieńca, który jak to sam zapowiedział, wywyższony nad ziemię na drzewie krzyża pragnie wszystkich przyciągnąć do siebie (por. J 12,32)! Bliskość tych najbliższych sióstr i braci z innych kościołów i wspólnot, z którymi trwamy na modlitwie już od blisko trzech lat, wiele nowych przyjaźni, i autentyczna szczera akceptacja tego co różnorodne pozwala na postawę serca, która stwierdza, że "mimo, że nie rozumiem i nie jestem do końca zrozumiany", to łaska widzenia Kościoła jaki Chrystus Pan stawia przed nami, jest tak piękna, że nie sposób nie zaangażować się w to zbożne dzieło...

Nie musimy się wstydzić swoich wspólnot, choć wszyscy musimy się nawracać, ale możemy się w tym wzajemnie wspierać... i to jest piękne i Boże.... Dziękuję Ci dobry mój Panie i Zbawicielu, Jezu Chryste!

Za ten czas zwiastowania Bożego Słowa, za miłość tak wielu, za autentyzm wiary i szczerość poszukiwania Ciebie, który jesteś Prawdą Drogą i Życiem! Alleluja!

ks. Ryszard Nowak

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 27-07-2006 o godz. 12:09

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Teresa Bogucka z Lublina
Dowód
Te świadectwa są dowodem na to, że wiele dobra jest na świecie.Pan Bóg działa po cichu, ale skutecznie. Dobrze, że o tym się mówi - to światło dla wątpiących. Dziękuję! (21-09-2006, 22:29)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Otworzyć się na radość Ewangelii (5-06-2014)

Jesteś potrzebny! (4-06-2014)

Radość Ewangelii (13-05-2014)

Nasz dar (9-02-2014)

Nowa ewangelizacja po góralsku (6-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.