oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Słowo życia

OAWE Oaza Animatorów Wielkiej Ewangelizacji

Źródło życia

Nasze strony

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna w Koszalinie

Oaza na Litwie

Centralna Diakonia Życia

Oaza Dzieci Bożych w Londynie

Jeszcze zupełnie niedawno pisałem o powstaniu naszej Oazy, a tu już pora na kolejną dobrą wiadomość z Londynu. Niedługo po zawiązaniu się wspólnoty młodzieżowej powstała w parafii grupa Oazy Dzieci Bożych. Inicjatywa poparta zarówno przez kapłanów jak i siostry pracujące na Willesden Green okazała się bardzo potrzebna przy ogromnej liczbie polskich dzieci.

Animatorki zajmujące się dziećmi, Magda i Mariola, poświęcają niedzielne popołudnia na formowanie naszych milusińskich poprzez wspólną zabawę, śpiew oraz modlitwę. Obecnie dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe, z których każda liczy około 10 dzieci. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że ulubionymi zajęciami maluchów jest rysowanie oraz śpiewanie. W związku z ujawnianiem się u wielu osób talentów muzycznych planujemy w przyszłości stworzenie małej grupy wokalno-instrumentalnej, która będzie ubogacała Msze święte z udziałem dzieci.

Powstanie grupy dziecięcej dało również zielone światło dla rozwoju grupy małżeństw. Mogąc liczyć na pomoc animatorów opiekujących się dziećmi, rodzice swobodnie kształtują ramy nowej wspólnoty, która ma na celu rozwijanie więzi rodzinnych oraz dbanie o duchowość małżeństw. Jak widać cała wspólnota parafialna jest ze sobą ściśle powiązana. Dlatego też zachęcam wszystkich wahających się do tworzenia nowych grup w parafiach.

W tym miejscu warto również wspomnieć o powiększeniu się grupy młodzieżowej. Obecnie liczy ona osiem osób, które spotykają się regularnie w każdą niedzielę. Całą naszą wspólnotę parafialną polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

Błażej Thomas

Zdjęcie przedstawia grupę ODB wraz z animatorkami i siostrą Bronisławą pracującą przy parafii

z stron Ruchu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 1-02-2007 o godz. 13:25

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Łódź pozdrawia Londyn
Chwała PANU!
Ciesze się, że Ruch Światło-Życie dociera tak daleko. Oczywiście zapewniam o modlitwie w intencji Waszej parafii i Waszych grupek oazowych, żeby się rozwijały i zachowywały charyzmat. Niech Pan Wam błogosławi, a nam pomaga brać z Was przykład:) (1-02-2007, 14:05)
madzia
oby tak dalej:)
Piekne dzieło! łacze sie w modlitwie (2-02-2007, 10:55)
Żuławy wspierają modlitwą Londyn
DZIĘKI PANU
Niech Światło-Życie trzyma się tak dalej,niech Bóg Was prowadzi na oświetlone pełne nadziaji życie,a my Żuławiacy będziemy Was wspierać modlitwą,abyście mogli w pełni otrzymywać dary Boskie,przes Chrystusa Pana Naszego.Amen (27-07-2007, 18:42)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Z dziećmi o radości Ewangelii (1-06-2014)

Dzieciom o powołaniu (11-05-2014)

Dziecko Boże czy zwykłe dziecko? (24-04-2014)

Niebo w ustach (9-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.