oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Dzień animatora

Księga Czynów Wyzwolenia

Oaza wielka - kilka lub kilkanaście grup oazowych

Nasze strony

Diecezjalna Diakonia Muzyczna w Katowicach

Dom rekolekcyjny „Emaus″ w Koniakowie

Diecezjalna Diakonia Muzyczna w Sandomierzu

Piękny czas!
O Krucjacie Wyzwolenia Człowieka na Przystanku Jezus

Dzięki Ci, Panie, za ten czas,
który był czasem
nawrócenia i uzdrowienia!

To był piękny i niesamowity czas! Tak mówią wszyscy moi znajomi, którzy wrócili z tegorocznego Przystanku Jezus w Kostrzyniu nad Odrą. To był czas trudny, ale też obfitujący w nieograniczoną łaskę Pana Boga, czas gdy namacalnie można się było "delektować" Jego Miłością, działaniem, delikatnością i mocą.

Wśród ewangelizatorów co roku jest wielu członków KWC. Przyjeżdżam na pole woodstockowe aby służyć, aby dzielić się radością i wolnością Dziecka Bożego. Chcę swoim życiem świadczyć o wielkości Boga i mówić innym, że są kochani za darmo, że ich szanuję, że widzę w nich (często pijanych, odurzonych i brudnych) człowieka - swego brata. Podczas mych wędrówek po polu nie jest celem usilne krzewienie abstynencji, owocne jest już samo bycie pośród tych ludzi i pokazanie im, że są kimś ważnym, że są kimś...

Ale podczas tych kilku dni tych swoistych rekolekcji jest wiele czasu na świadectwo słowem i rozmowy dotyczące KWC. Ciekawe, że największymi sceptykami są klerycy... bez względu na to z której diecezji się wywodzą, czy szykują się do pracy w diecezji czy klasztorze, Często ci młodzi ludzie kpią z nas i Dzieła, które przynosimy bardziej niż niejeden woodstockowicz. Z mojego doświadczenia wiem, że trudno dzielić się swą radością płynącą z Dzieła Ks. Franciszka wśród chrześcijan, ale PJ to miejsce, gdzie w tym roku mogłam poczuć się jak apologeta sprzed 2000 lat.

Wiem, że nasze świadectwo jest tam bardzo potrzebne, wierzę, że pod pustymi słowami ironii skierowanej w naszym kierunku kryją się lęki, a może i niewiedza naszych rozmówców. Jestem pewna, że nasze dysputy przyniosą kiedyś, w przyszłości owoce obydwu stronom.

Najpiękniejsze i najważniejsze to szczęśliwe twarze, spowiedzi pierwsze od wielu lat i coraz liczniejsi goście na mszach Przystanku Jezus rekrutujący się z naszych braci woodstockowiczów. Najważniejszym doświadczeniem naszym pozostało, że Bóg był z nami i działał, a Jego miłosierdzie znacznie przekroczyło nasze marzenia :)

Dzięki Ci, Panie, za ten czas, który dla tak wielu z nas był czasem nawrócenia i uzdrowienia! Chwała Panu!

Malgorzata Kucharska

Świadectwo zaczerpnięte ze stron Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 1-09-2007 o godz. 18:32

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Natalia
Chwała Panu:)
Chwała Panu za tak budujące świadectwo! (7-12-2007, 22:27)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Słowacka pielgrzymka do grobu Ojca Franciszka (27-08-2014)

Otworzyć się na radość Ewangelii (5-06-2014)

Jesteś potrzebny! (4-06-2014)

Spływ kajakowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (15-05-2014)

Radość Ewangelii (13-05-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.