oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Oaza Nowego Życia - podstawowy rodzaj rekolekcji oazowych

Piosenka oazy

Życie z życia - jedna z podstawowych zasad posługi animatorskiej w Ruchu Światło-Życie

Nasze strony

Instytut Niepokalanej Matki Kościoła

Centralna Diakonia Życia

Diecezja sandomierska

Dar wspólnoty
Świadectwo z ORD

Czas ORD był dla mnie szczególny. Przeżywałam je w ramach filii krakowskiej, od 13-18 lutego 2008 r. w Ciężkowicach k/Tarnowa.

Dni tych rekolekcji pozwoliły mi jeszcze bardziej wejrzeć w istotę charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Był to czas, kiedy mogłam spojrzeć na moją formację, moje zaangażowanie w tymże Ruchu. To, że udało mi się wyjechać na ORD nie było przypadkowe. Wszystkie egzaminy i terminy poukładały się tak szczęśliwie, że ten czas został mi dany. Pan Bóg wiedział co robi.

Podczas tych rekolekcji dotarło do mnie, że moje zawierzenie Panu Bogu musi być większe, większa ufność w to, że to On uzdalnia, On obdarza mnie potrzebnymi łaskami w mojej posłudze. To On daje mi do tego zapał i siły.

Na ORD bardzo ubogacająca była dla mnie obecność małżeństw Domowego Kościoła. Wspólne przeżywanie rekolekcji wraz z rodzinami było naprawdę dla mnie piękne. Cieszę się, że mogłam doświadczyć tego szczególnie podczas spotkań w grupach, gdzie mogliśmy dzielić się Słowem Bożym, naszymi doświadczeniami.

Spotkania te, ukazały mi, jak bardzo jesteśmy nawzajem sobie potrzebni, jak nasze świadectwa podbudowują i dodają siły, że Ruch Światło-Życie jest jednym Ruchem. Tworzymy go bez względu na wiek. Dążymy przecież w tym samym kierunku. Obecność tychże małżeństw dla nas młodych, jest niezwykle umacniająca.

To doświadczenie bycia razem, mimo iż przyjechaliśmy z różnych diecezji, mimo iż dzieliły nas różnice wiekowe, pozwoliło zauważyć, jak pięknym jest dar wspólnoty, w której czuliśmy się jak rodzina.

Będąc na tych rekolekcjach uświadomiłam sobie także, jak bardzo jestem odpowiedzialna za podjęcie dzieła Ruchu Światło-Życie. Chcę nadal służyć, na ile będzie to możliwe, na ile Pan Bóg uzdalnia mnie do tej posługi.

Bernadka

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 17-03-2008 o godz. 9:35

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Oaza Rekolekcyjna Diakonii (12-08-2014)

Nasz dar (9-02-2014)

ORD w Przemyślu (5-12-2013)

Oaza Rekolekcyjna Diakonii (14-10-2013)

Oaza Rekolekcyjna Diakonii (23-09-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.