oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Nowy człowiek - ideał wychowawczy Ruchu Światło-Życie

Źródło i szczyt - liturgia

Dzień moderatora

Nasze strony

Diecezja warszawsko-praska

Instytut ks. F. Blachnickiego

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji w Rzeszowie

Każdego miesiąca msza w intencji procesu beatyfikacyjnego ks. Blachckiego

Trwający od wielu lat proces beatyfikacyjny sł. Bożego ks. F. Blachnickiego postrzegamy jako wielką szansę daną nam przez Boga, aby w trosce o osobistą świętość skorzystać z przykładu Założyciela Ruchu Światło-Życie. Jesteśmy przekonani, że gorliwa modlitwa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego przyczynia się nie tylko do postępu w czynnościach procesowych, ale inspiruje nas również do większej troski o swoją świętość.

Zwracam się do wszystkich księży moderatorów, zwłaszcza kapłanów Unii z prośbą, aby tam, gdzie jest to możliwe, podjąć inicjatywę sprawowania co miesiąc Eucharystii w int. procesu beatyfikacyjnego ks. F. Blachnickiego.

Taka inicjatywa będzie podjęta w Krościenku przy grobie Sługi Bożego od lipca tego roku, 27 dnia każdego miesiąca, dla upamiętnienia dnia, w którym nasz Założyciel odszedł do Pana (27.02.1987r.). Podczas wspólnotowej Eucharystii będziemy się modlić o cud za Jego wstawiennictwem, w intencjach naszego Ruchu, jak również o wierność charyzmatowi, jaki otrzymaliśmy za pośrednictwem ks. Franciszka, który w znaku Światło-Życie ukazał nam drogę do świętości. Homilia podczas Eucharystii będzie okazją do ukazywania sylwetki duchowej ks. Blachnickiego zgromadzonym na Eucharystii wiernym, przybywającym tu – jak ufam – nie tylko z Krościenka i okolic, ale i z innych miejsc diecezji Tarnowskiej i całej Polski.

Zapraszam do uczestnictwa w planowanych Eucharystiach, które będą sprawowane w kościele parafialnym w Krościenku, zawsze w porze mszy św. wieczornej (w okresie letnim o godz. 18.oo a w okresie zimowym o 17.oo), jak również do gromadzenia się tego dnia na Eucharystii w innych miejscach, zwłaszcza tam, gdzie istnieją wspólnoty Ruchu Światło-Życie, aby w ten sposób tworzyć duchową wspólnotę modlitwy w tej ważnej intencji.

Ks. Jan Mikulski, Moderator UKChS

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 8-07-2008 o godz. 16:38

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Radość Ewangelii (13-05-2014)

Rocznica powrotu Ojca (1-04-2014)

Otwórzcie drzwi Chrystusowi (27-03-2014)

Jak na oazie z Ojcem Franciszkiem (13-03-2014)

Wydawnictwo Światło-Życie zaprasza! (8-03-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.