oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Akt konstytutywny - akt oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła

Świeca oazy

Oaza Diakonii Wychowawczej

Nasze strony

Domowy Kościół w Warszawie Pradze

Archidiecezja lubelska

Domowy Kościół w Krakowie

Nowenna w obronie życia
11-20 stycznia 2009 r.

Diakonia Życia przekazuje prośbę o podjęcie nowenny w związku z dramatyczną sytuacją związaną z możliwością przyjęcia przez Kongres Stanów Zjednoczonych proaborcyjnej ustawy o wolności wyboru ("Freedom of Choice Act" - FOCA).

Przedstawiamy materiał opracowany przez Ewę Kowalewską, dyrektor HLI-Europa.

Drodzy Przyjaciele!
Wielu z Was, bardzo zaniepokojonych, pyta mnie, co obecnie dzieje się w Ameryce. Wieści, niestety, nie są dobre. Amerykańscy obrońcy życia bardzo proszą nas o przyłączenie się do nowenny w intencji ochrony życia poczętych dzieci w USA zaczynając od 11 stycznia br. Wiemy, że przyłączają się do niej obrońcy życia z wielu krajów.
Trwają radosne fanfary w mediach po wyborze Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podobno wygrała demokracja. Ludzie głosowali przeciwko wojnie, kryzysowi finansowemu i w nadziei na lepszy byt. Wartości moralne, ważne jednak dla większości Amerykanów, tym razem zostały odstawione na bok.
Kilka dni po wyborach jeden z amerykańskich biskupów miał poważne wątpliwości, czy można godziwie udzielać Komunii świętej tym, którzy głosowali na Obamę i jego program. Oczywiście natychmiast powstał skandal, a media z oburzeniem komentowały tę wypowiedź.
A przecież już 17 lipca podczas przedwyborczego wiecu Obama, nie ukrywając swoich poglądów, ogłosił, że pierwsze, co zrobi po nominacji na prezydenta, będzie podpisanie FOCA.
[...]
CO MY MOŻEMY ZROBIĆ?
Obserwując zmagania amerykańskich obrońców życia, powinniśmy ich wspierać w każdy możliwy sposób. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć i rozumieć, co się tam dzieje i wiedzę tę przekazywać, zwłaszcza do naszych rodzin czy przyjaciół mieszkających w USA.
Nasza obecność, również duchowa, dodaje sił amerykańskim obrońcom życia. Oni bardzo proszą nas o przyłączenie się do specjalnej, gorącej modlitwy, także postu, za obronę życia w Ameryce. Modlitwą tą jest nowenna (modlitwa trwająca 9 dni). Rozpoczyna się ona w niedzielę 11 stycznia i trwa aż do 20 stycznia - dnia zaprzysiężenia nowego prezydenta.
Prosimy o przekazywanie dalej tej prośby. Tylko z Bożą pomocą możemy wygrać to zmaganie!

Ewa H. Kowalewska
Dyrektor Human Life International-Europa

Tekst w całości jest dostępny na stronach Human Life International-Europa pod adresem http://www.hli.org.pl/xoops/modules/news/article.php?storyid=852

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 10-01-2009 o godz. 23:18

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

M.
:)
Wspaniała modlitewna inicjatywa, oczywiście modlę się z Wami i przesyłam widomośc dalej. (13-01-2009, 13:18)
Magda
Módlmy się razem
Ja i moja rodzina będziemy się modlić.nie traćmy Ducha!Pan jest i zwycięży! (14-01-2009, 8:37)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Stajemy się rodzicami (28-05-2014)

Aby lepiej bronić życia (23-03-2014)

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia (5-02-2014)

Chrońmy dzieci przed pornobiznesem (22-01-2014)

Trudne rozstanie. Dla rodziców po stracie dziecka (18-01-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.