oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Zasada kolegialności

Diakonia - posługa

Temat roku

Nasze strony

Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach

Wspólnota Dzieci Łaski Bożej

Diecezja tarnowska

Manna z nieba, przepiórki i woda ze skały w centrum Warszawy!

Nazywamy się Karolina i Rafał Kowalewscy. Jesteśmy małżeństwem od ośmiu lat. Bóg obdarzył nas czworgiem dzieci. Od siedmiu lat jesteśmy w kręgu Domowego Kościoła w parafii „Zesłania Ducha Świętego” na Piaskach w Warszawie.

W minione wakacje uczestniczyliśmy w Oazie Rodzin II st. w  Krościenku. Był to czas bardzo owocny. Bóg dokonał w nas duchowej przemiany. Na nowo oddaliśmy nasze życie, małżeństwo i rodzinę Jezusowi. Powiedzieliśmy Mu, że chcemy aby to On nas prowadził. Zaufaliśmy, wierząc, że nasz Bóg wie, czego nam potrzeba i co dla nas najlepsze. Napełnieni Bożą Miłością wyjechaliśmy z  Oazy.

Wtedy Bóg wyprowadził nas na pustynię. Dosłownie. Trzy dni po powrocie z rekolekcji Rafał złamał obojczyk. Złamanie było skomplikowane, przeszedł operację. Wiedzieliśmy, że przynajmniej przez dwa miesiące nie będzie mógł pracować. Czworo dzieci, rachunki do opłacenia, niedługo zaczyna się rok szkolny, a my jesteśmy pozbawieni dochodów. Modliliśmy się „Jezu, to Ty nas prowadzisz, widzisz co się dzieje, zrób coś!”

Nie zdążyliśmy nikogo poprosić o pomoc. Rodzina, przyjaciele, nieznajomi przychodzili do nas sami. Niektórzy przynosili kilkaset złotych, inni kilkanaście. Ktoś opłacił rachunki, ktoś zrobił zakupy, inny dał pieniądze na wyprawkę do szkoły i przedszkola, albo po prostu zaprosił na obiad. Przez cały ten czas niczego nam nie zabrakło! Bóg nas karmił!

To była trudna próba pokory i zaufania, ale Duch Święty nas umacniał. Szczególnie pamiętam jedną sytuację. Mijał termin płatności rachunków, prawie 300 zł, ale po opłaceniu ich zostałoby nam tylko 20 zł. Zastanawialiśmy się, czy nie lepiej zostawić te pieniądze na jedzenie, może nie wyłączą nam tak od razu prądu? Ale skoro Bóg obiecał, że o nas zadba, to dlaczego mamy w to wątpić? Zapłaciliśmy. Następnego dnia okazało się, że do opiekuna naszego kręgu przyszli jacyś ludzie, którzy chcieli złożyć ofiarę, ale nie wiedzieli, komu mogliby pomóc. On te pieniądze przekazał nam. To było dokładnie 350 zł!

Teraz, Rafał wrócił już do pracy, nasze życie toczy się normalnym rytmem, ale my mamy wciąż w pamięci, te niesamowite rzeczy, które Bóg dla nas uczynił! Nie martwimy się na zapas co będzie jutro czy za miesiąc. Wiemy, że Jezus nas prowadzi! W tej trudnej, po ludzku beznadziejnej sytuacji doświadczyliśmy Jego bliskości i ogromnej Miłości.

JEZUS JEST BOGIEM WSZECHMOCNYM!
CHWALMY GO NA WIEKI!

Karolina i Rafał Kowalewscy

ze stron Ruchu Światło-Życie archidiecezji warszawskiej

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 18-11-2009 o godz. 11:03

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Ola- Warszawa
Chwała Panu!
ależ jest Jezus!!! jest wielki! i czyni cuda!:) (18-11-2009, 11:05)
Marzena
Dziękuję :))
Wspaniałe świadectwo na nasze czasy!!!Sama stoję właśnie przed trudną decyzją dotyczącą pracy.Wasze (i podobne) świadectwa umacniają mnie w odwadze i ufności,że Pan Bóg czuwa nad nami w każdym,a szczególnie trudnym momencie naszej drogi.Chwała Panu!!! (18-11-2009, 12:08)
Tomek
Alleluja,
Bo Jego łaska na wieki!!! (18-11-2009, 17:44)
KSP
Chwała Panu
:) (18-11-2009, 20:16)
Małgosia
Pan jest Wielki!!!
Pan czyni cuda wokół nas w każdej chwili .... obyśmy mieli oczy otwarte aby je dostrzec!!! Alleluja!!! (18-11-2009, 22:26)
.....
...
Masakra. Chciałabym tak wierzyć ja Wy. szukam (8-10-2010, 22:26)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Spływ kajakowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (15-05-2014)

Wydawnictwo Światło-Życie na Pielgrzymce Domowego Kościoła do Kalisza (8-05-2014)

Dać to co najlepsze (22-03-2014)

Głód Słowa (1-03-2014)

Macie życie wieczne (5-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.