oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Życie z życia - jedna z podstawowych zasad posługi animatorskiej w Ruchu Światło-Życie

Pochodnie Wojska Gedeona

Nowa wspólnota - ideał wychowawczy Ruchu Światło-Życie

Nasze strony

Diecezja ełcka

Archidiecezja krakowska

Diecezjalna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych w Katowicach

Słowo dla biznesmena
„Zostań wspólnikiem Boga” – rekolekcje dla biznesmenów

Wróciłam dziś z  rekolekcji dla biznesmenów, które odbywały się u źródeł Ruchu Światło-Życie, w  Krościenku na Kopiej Górce. Wróciłam odmieniona i uleczona: teraz oto wstaję, biorę moje łoże paralityka pod pachę i idę o własnych siłach do domu.

To był mój pierwszy pobyt na Oazie. Wcześniej nic nie wiedziałam o Ruchu Światło-Życie, a Oazę kojarzyłam z młodymi ludźmi, którzy chodzą z gitarami, śpiewają religijne piosenki i zachowują się jak na obozie harcerskim. To, że trafiłam na te rekolekcje, było zrządzeniem opatrznościowym. W zgiełku drapieżnego świata biznesu nie ma miejsca na rozmowy o Bogu. Liczy się czas i  pieniądze, a z pewnością nie jest modnie prosić Ducha Świętego o wsparcie w  decyzjach, toteż uchodziłam za dziwaka w swoim środowisku i coraz gorzej czułam się w roli efektywnej i przebojowej biznesmenki.

Od jakiegoś czasu usilnie prosiłam Boga, aby pokazał mi drogę, i powiedział, co mam robić. Pytałam, błagałam o jakieś wskazówki: Jaki jest Jego boski plan wobec mnie? Nic. Milczenie ze strony Najwyższego, a ja byłam coraz bardziej zniechęcona i zagubiona. O tym właśnie kolejny raz mówiłam Panu Bogu, jadąc w  interesach do Nowego Sącza, i kiedy przejeżdżałam przez Krościenko, coś mnie tknęło, żeby się zatrzymać i wstąpić do kościoła. „Pomodlę się” – pomyślałam – „może tym razem wysłucha, bo ja już nie daję rady sama”. Prawie z pretensją wykrzyczałam w myślach: „Mojżesz to miał łatwiej – z każdą sprawą leciał do Przybytku, a Ty objawiałeś się mu jako światło i przemawiałeś do niego jasno – dawałeś mu ścisłe instrukcje, co ma robić! A co ze mną? Ani Światła ani Słowa od Ciebie”. Pełna żalu wyszłam z kościoła i skierowałam się na parking, a że byłam ubrana w przepisowy biznesowy kostium i niewygodne szpilki, potknęłam się i  oparłam o tablicę ogłoszeniową, która znalazła się na mojej drodze. Podniosłam głowę i zobaczyłam napis: „ZOSTAŃ WSPÓLNIKIEM BOGA – Rekolekcje dla biznesmenów”.

Bóg postawił na mojej drodze także kochaną Grażynkę, która poświęciła swój czas i jeszcze tego samego dnia wieczorem oprowadziła mnie po Kopiej Górce, i  jak dziecku, cierpliwie, tłumaczyła, co to są rekolekcje oazowe. Tłumaczyła, tłumaczyła, ale nie udało jej się wytłumaczyć do końca – teraz już wiem, dlaczego: bo trudno znaleźć słowa, żeby opisać cuda, jakie Pan Jezus czyni w tym miejscu wobec ludzi, którzy tam się znajdą. Ja też nie umiem tego opisać. Wybaczcie. Umiem tylko tyle powiedzieć, że po rekolekcjach czuję się tak, jakbym wyszła z ciemnego labiryntu na słońce i na proste ścieżki.

Tak oto Pan mi dał mi i Światło, i Słowo.

Hania

Dod. Wiola Szepietowska dnia 3-07-2010 o godz. 21:11

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Podsumowanie OŻK 2014 (21-08-2014)

Dzień Światła w Krościenku (22-07-2014)

Dzień Wspólnoty I turnusu OŻK 2014 (14-07-2014)

Zdjęcia i nagrania z tegorocznego COM-u (18-06-2014)

XI Konkurs fotograficzny im. Marcina Miczka (16-06-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.