oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Katechumenat rodzinny

Namiot Światła

KWC Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Nasze strony

Archidiecezja warszawska

Archidiecezja częstochowska

Natanael - diakonia na rzecz Ruchu Światło-Życie

Nie można być biernym

Po raz trzeci członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w diecezji kaliskiej podjęli posługę w 44. Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu. Do posługi zachęcał Episkopat Polski. Wytyczył kierunek służby, udostępniając materiały modlitewne opracowane w Apostole Trzeźwości Vademecum Duszpasterstwa Trzeźwości.

„Coraz więcej parafii w diecezji podejmuje tę modlitwę. Również częściej spotykamy akceptację Księży proboszczów oraz ks. wikariuszy. Do posługi włączają się także inne wspólnoty w parafiach, i to cieszy bo przecież razem tworzymy rodzinę parafialną” - relacjonuje Dorota Kasprzak.

Zauważa również, że z jednej strony wielka jest potrzeba takiej modlitwy, a z drugiej trudno jest podjąć post w intencji potrzebujących, nawet tych z najbliższego otoczenia. „Często stoimy biernie. Dlaczego? Bo nie widzimy, boimy się i nas to nie dotyczy. Jednak to tylko pozory, kolejna maska. Trzeba wiele modlitwy, by zmienić własną mentalność, by tę prawdę zrozumieć” - podkreśla.

W wielu parafiach była podjęta modlitwa, wspólne wołanie o pomoc do Boga, o zjednoczenie się we wspólnej wierze.

na podstawie www.kalisz.oaza.pl

Dod. Wiola Szepietowska dnia 22-03-2011 o godz. 17:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Słowacka pielgrzymka do grobu Ojca Franciszka (27-08-2014)

Spływ kajakowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (15-05-2014)

Nie lękajcie się! (2-10-2013)

Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (12-07-2013)

Wojna duchowa (26-11-2012)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.