oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Ad Christum Redemptorem, co znaczy "do Chrystusa Odkupiciela"

ORAR - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin

Deuterokatechumenat - powtórzony katechumenat

Nasze strony

Franciszkanie prowincji krakowskiej

Dom rekolekcyjny „Emaus″ w Koniakowie

Archidiecezja przemyska

Oaza wraca do korzeni!

27 lutego 1987r. odszedł do Domu Ojca założyciel Ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki. W tym roku przypada 25. rocznica jego śmierci.

W naszej parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie jest wspólnota oazowa: młodzież i dzieci! Pragnęliśmy w szczególny sposób uczcić ten dzień. Dla oazy ks.Blachnicki jest duchowym ojcem, a o ojcu dziecko powinno wiedzieć jak najwięcej, dlatego w ostatnią sobotę stycznia w naszej parafii odbył się konkurs plastyczny dla Dzieci Bożych, związany z osobą założyciela oazy.

Dzieci w wieku od 7-12 lat prezentowały swoje dzieła artystyczne: jak widzą księdza Blachnickiego. Te prace oceniał sam Moderator Generalny Ruchu, ks. Adam Wodarczyk. Był pod wrażeniem, że dzieci tak dobrze przedstawiły ojca Blachnickiego. Bardzo trudno było określić zwycięzców!

25 lutego młodzież Oazowa mogła wykazać się swoją wiedza na temat korzeni, czyli biografii Ojca i początku Ruchu. Młodzież przygotowywała się miesiąc do konkursu, 20 osób wzięło w nim udział. Było 16 pytań. Każdy starał się odpowiedzieć jak najlepiej. Jestem bardzo zadowolona, że młodzież odpowiadała nawet na trudne pytania i wspominała takie zdarzenia z życia Ojca Franciszka, o których mało kto wie. Dziękuję Bogu za życie sługi Bożego, za Ruch Światło-Życie, za naszą młodzież i dzieci, które potrafią w ciemnościach tego świata ujrzeć Światło, którym jest Jezus Chrystus!

Siostra Marietta Miksa CDC

Dod. Wiola Szepietowska dnia 1-03-2012 o godz. 15:42

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

RK
Super
Świetna inicjatywa! oby takich więcej! :) (1-03-2012, 18:40)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Radość Ewangelii (13-05-2014)

Dziecko Boże czy zwykłe dziecko? (24-04-2014)

Za nami Diecezjalne Dni Młodzieży (14-04-2014)

Rocznica powrotu Ojca (1-04-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.