oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Słowo życia

Kaplica Dobrego Pasterza

ORAR - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin

Nasze strony

Archidiecezja warmińska

Drogocenna Perła

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji w Tarnowie

Życie rodzi się z życia

Tymi słowami O. Blachnickiego młodzieżowa grupa oazowa z parafii Chrystusa Króla w Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie rozpoczęła rekolekcje w Korcu.

Szybko zmienia się moda. Z Jezusem jest inaczej. On siłą swego Zmartwychwstania „więcej nie umiera”(Rz.6,9). Jezus jest zawsze młody, nigdy nie wyjdzie z mody. Błogosławiony Jan Paweł II w 1987 r. w Santiago powiedział, że razem z Jezusem kwitnie życie. Powinniśmy ryzykować dla życia. Tak zrobiła bł. Joanna Beretta Molla, która umarła dając przykład miłości do życia, miłości do miłości.

Nasze rekolekcje rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową za nienarodzone dzieci, która pomogła lepiej przygotować się do Duchowej Adopcji. Ksiądz Waldemar Szlachta, proboszcz parafii św. Antoniego w Korcu, powiedział podczas konferencji, że dom to jest miejsce, do którego powracamy.

W czasie pracy w grupach podjęto zadanie budowania Kościoła, który jest naszym domem, w którym jest miejsce dla wszystkich, bo tam jest życie – Jezus. Dzielenie się pracą w grupach pokazało przepiękny gmach i radość z tego faktu.

Podczas rekolekcji odbyła się również celebracja kroków, a na zakończenie podjęliśmy Duchową Adopcję. Każdy uczestnik otrzymał maleńki bucik z imieniem dziecka, za które będzie się modlić - imię w jakiś sposób podkreśla osobę.

Wyrazem wdzięczności dla ks. Waldemara była tak zwana diakonia pracy, czyli sprzątanie domu. Rekolekcje pomogły młodzieży jeszcze bardziej dziękować za dar życia.

S. Marietta Miksa

Dod. Wiola Szepietowska dnia 25-03-2012 o godz. 22:52

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Siostra z Ukrainy (5-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

Miej odwagę życia (22-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.