oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Dzień moderatora

COM - Centralna Oaza Matka

Kościół Dobrego Pasterza

Nasze strony

Częstochowska oaza studencka

Archidiecezja wrocławska

Domowy Kościół w Krakowie

Natanael - Diakonia na rzecz Ruchu Światło-Życie

Natanael jest dziełem powstałym w oparciu o doświadczenie diakonii, jaką podjęliśmy kilka lat temu na rzecz Ruchu Światło-Życie.

Jest częścią realizacji naszej odpowiedzialności za Ruch Światło-Życie, którego charyzmat obraliśmy jako naszą drogę do świętości, realizowaną w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Główne cele Natanaela to: ewangelizacja, identyfikacja oraz wspieranie dzieła Ruchu Światło-Życie. Te wszystkie cele przenikają się wzajemnie.

Naszymi narzędziami są: produkcja i dystrybucja odzieży oraz innych artykułów, które ze względu na swoje przeznaczenie mogą być oznaczone symbolami fos-dzoe, DK, KWC oraz innymi znakami chrześcijańskimi, dystrybucja książek Wydawnictwa Światło-Życie, książek tematycznie związanych z charyzmatem Światło-Życie z innych wydawnictw, książek o tematyce małżeńskiej i rodzinnej, a przede wszystkim dar spotkania z drugim człowiekiem odwiedzającym Natanaela.

Ze względu na treść znaków zamieszczanych na naszych produktach czynimy starania, aby produkty te były wykonywane z materiałów dobrej jakości, a sposób ich produkcji i dystrybucji był świadectwem charyzmatu, którym pragniemy żyć. Staramy się w ten sposób podkreślić godność należną znakom zawierającym treści religijne, a także szacunek dla ludzi, którzy uczestniczą w produkcji i dystrybucji naszych produktów oraz dla ich pracy.

Poza działalnością handlową, wspomagamy jako diakonia dystrybucję materiałów formacyjnych Domowego Kościoła.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w internecie.

Poza stroną internetową jesteśmy na stałe obecni w Swarzędzu, ale spotkać nas także można w wielu miejscach, gdzie gromadzą się wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Z radością odwiedzimy Was w czasie rekolekcji lub Dni Wspólnoty. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami kilka tygodni wcześniej, aby ustalić miejsce i termin naszego przyjazdu.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane współpracą z nami w tworzeniu nowych produktów.

Joanna i Robert Słocińscy

Członkowie Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie

natanael-oaza.eu/

Dod. Wiola Szepietowska dnia 27-03-2012 o godz. 21:15

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

monika
why?
dlaczego strona jest tak słabo pozycjonowana? ja przeczesywałam sieć w poszukiwaniu tych materiałów!!!!! zaraz zamawiam ;))) (27-03-2012, 22:06)
RMU
diakonia?
To nie jest diakonia, raczej działalność zarobkowa! (4-01-2013, 21:39)
27-ka
do RMU
Idąc tym tokiem rozumowania DOR czy DS też nie są diakoniami, bo za rekolekcje czy materiały formacyjne trzeba zapłacić?! Pomyłka celu ze środkiem i niezrozumienie diakonii (służba podejmowana z miłości - i z miłością) (10-01-2013, 20:21)
I.D
diakonia?
Tu rzeczywiście rodzi się pytanie, słuszne. Bo jeśli ktoś też z tego żyje, zatrudnia itp. to jak dla mnie to również nie jest tylko diakonia. Gdzie należą się wyrazy szacunku za pomysł na działalność to jednak jest działalność. Z Bogiem. (18-01-2013, 10:42)
27-ka
tak, diakonia!
Cóż za zdumiewająca powierzchowność, aż mi was żal :(Ogólna zasada jest taka: jeśli się na czymś nie znam, to nie wypowiadam się na ten temat, a tym bardziej nie oceniam i nie jątrzę. (19-01-2013, 21:32)
jb
pojęcia
Czy np Caritas nie jest diakonią? Tam też ludzie z tego żyją. Jeśli ktoś na cały etat poświęca się tego typu sprawie to trudno oczekiwać aby nie miał za co żyć bo jest w diakonii. (25-02-2013, 20:22)
Junior
czy to nie przesada?
Rozumiem chęć posiadania bluzy z „foską”...ale to https://natanael-oaza.eu/home?page=shop.browse&category_id=72 to już delikatna przesada, nieprawdaż? (20-09-2013, 21:56)
agnieszka
owszem, przesada
do 27-ka Sami autorzy tekstu definiują swój cel. „Poza działalnością handlową, wspomagamy jako diakonia dystrybucję materiałów formacyjnych Domowego Kościoła.” Dobre dzieło, ale nie diakonia (17-12-2013, 20:55)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

O Chinach, nowej ewangelizacji i metodzie Blachnickiego (2-04-2012)

Radosnego dawcę miłuje Bóg (18-10-2011)

Opieka to nie wychowanie (8-06-2011)

Nie można być biernym (22-03-2011)

Moderator Generalny w diecezji kaliskiej (27-02-2011)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.