oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Zobowiązania Domowego Kościoła

Szkoła życia

Oaza - 15-dniowe rekolekcje

Nasze strony

Domowy Kościół w Kanadzie

Diecezja opolska

Ruch Światło-Życie na Ukrainie

Mój trzeci stopień

To, że się znalazłem na III stopniu w Lublinie, to kolejna niespodzianka, jaką mi sprawił Pan Jezus. Początkowo miałem jechać na oazę katowicką, później do Wrocławia, aż wylądowałem na Oazie pallotyńskiej z księdzem Zaczkiewiczem.

Jechałem do Lublina z zamiarem powrotu do codziennej praktyki Namiotu Spotkania oraz z chęcią odnalezienia się w Kościele - Matce. Moim pierwszym Namiotem Spotkania na rekolekcjach był fragment księgi Jeremiasza 1,6-8. Długo modliłem się nad tym słowem i tym słowem, aż zostało ono zasiane w moim sercu i, jak się wkrótce okazało, wydało owoce.

Wśród elementów dnia III stopnia znajduje się spotkania z Żywym Kościołem, tj. z ludźmi, którzy odnaleźli się we wspólnocie Kościoła. Na jednym z tych spotkań gościliśmy moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Henryka Bolczyka. Mówił on między innymi o celu III stopnia: "żebyście się zachwycili Kościołem". Zrozumiałem, że te rekolekcje to dopiero początek odnajdywania się w Kościele i trwania w nim. Na koniec spotkania ksiądz moderator poprowadził naszą wieczorną modlitwę. uczestnicząc w niej, rodziło się taka ogromne pragnienie modlitwy, że ono samo stawało się modlitwą.

W czasie Dnia Wspólnoty na dwie godziny przed Eucharystią dowiedziałem się, że mam powiedzieć świadectwo. Mój początkowy opór przełamywały słowa wspomnianego Namiotu Spotkania (Jr 1,6-8). Później pewien pan z Radia Lublin, prowadzący program informacyjny o Ruchu poprosił, abym powtórzył swoje świadectwo na antenie, w czasie audycji. Chwilowe wahanie znów rozwiały słowa z Księgi Jeremiasza. Doświadczyłem też, czym jest uległość, poczułem się potrzebny w zwykłych, codziennych sprawach, jak np. pomoc w kuchni.

Trzeci stopień Oazy Nowego Życia to dopiero początek Waszego bycia w Kościele i Ruchu Światło-Życie. Oddajcie swoje życie Jezusowi i dajcie się poprowadzić. Za błogosławiony czas rekolekcji - Chwała Panu.

Michał Dudek

Świadectwo zamieszczono w październikowym '97 numerze "Oazy kieleckiej" - pisma Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 10-02-2003 o godz. 0:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

oazowiczka z woli
szukajcie
'szukajcie 'a znajdziecie 'a bedzie wam dane. te słowa z ewangeli pszyszły mi na myśl zaraz po przeczytaniu twego śweiadectwa...i jak tu nie wierzycć w istnienie boga... (13-07-2006, 23:55)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Pamięć świadków - nowy cykl w „Wieczerniku” (2-10-2013)

Zobaczyłem obraz Jezusa z promieniami… (5-04-2013)

Jak oni to zrobili? (25-01-2013)

Nasz Domestic Church w Luizjanie (25-01-2013)

„Wieczernik” o ks. Wojciechu Danielskim (16-10-2012)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.