oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Koinonia

Źródło i szczyt - liturgia

Agapa - uczta miłości

Nasze strony

Domowy Kościół w Kanadzie

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji w Tarnowie

Diecezja legnicka

Gdzie dwaj albo trzej

Gdzie dwaj albo trzej zebrani są w Imię moje, tam Ja jestem pośród nich.

Głęboką prawdę tych słów mieliśmy okazję odkrywać każdego dnia Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Liturgii, w Ciężkowicach, w Ośrodku Rekolekcyjnym diecezji tarnowskiej, bo Pan pozwolił zebrać się nie dwóm, nie trzem wprawdzie, ale aż siedmiu osobom z różnych diecezji. Po co tam przyjechaliśmy? Na to pytanie każdy z nas znalazł swoją własną odpowiedź i do tego wyznaczonego celu wytrwale dążył przez kolejne dni.

Liturgia dziełem Trójcy Świętej, Liturgia dziełem Kościoła i Uczestnictwo wiernych w liturgii to tematy kolejnych dni. Zgłębialiśmy je na różne sposoby - w osobistej modlitwie, słuchając konferencji ks. Alfreda, dzieląc się w grupie prawdami odkrytymi w Katechizmie Kościoła Katolickiego i w różnych tekstach liturgicznych, przygotowując się do Eucharystii i wreszcie wspólnie sprawując Eucharystię. Codziennie na nowo odkrywaliśmy tajemnicę, że jest ona uprzywilejowanym miejscem spotkania z Chrystusem w Duchu Świętym, znakiem objawiającym i urzeczywistniającym tajemnicę Kościoła-wspólnoty oraz źródłem i szczytem jego życia. Uświadomiliśmy sobie także, że naszym zadaniem jest jak najpełniej w niej uczestniczyć i z radością służyć w zgromadzeniu liturgicznym według wszelkich zaleceń posoborowej odnowy liturgii.

W ciągu zaledwie czterech dni nie sposób zgłębić wszystkich treści, jakie zawiera program rekolekcji. Ale kiedy rekolekcje dobiegły końca, podjęliśmy postanowienie, że poznane prawdy chcemy realizować w naszym życiu i pogłębiać je w pracy w ciągu roku.

Na koniec jeszcze jeden szczegół. W ośrodku, gdzie przeżywaliśmy nasze rekolekcje, razem z nami mieszkała Oaza Dzieci Bożych. Każdego dnia podziwialiśmy tę małą grupkę dzieci w ich gorliwej, szczerej radości i dziecięcej prostocie. Nie było przypadkiem, że spotkaliśmy się w Ciężkowicach. Przez te dzieci Pan przypomniał nam, że znajomość iluś tomów Liturgiki, rozdziałów Katechizmu, dziesiątek przepisów liturgicznych nie decyduje o świętości. Jeśli się nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego. Na nic się zda wiedza, jeżeli zabraknie prostej, dziecięcej wiary. Tego nauczyły mnie rekolekcji w Ciężkowicach i za to Bogu niech będą dzięki!

Maria Różycka, Wrocław

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 10-02-2003 o godz. 0:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Pamięć świadków - nowy cykl w „Wieczerniku” (2-10-2013)

Zobaczyłem obraz Jezusa z promieniami… (5-04-2013)

Jak oni to zrobili? (25-01-2013)

Nasz Domestic Church w Luizjanie (25-01-2013)

„Wieczernik” o ks. Wojciechu Danielskim (16-10-2012)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.