oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Świeca oazy

Domowy Kościół

Źródło życia

Nasze strony

Diecezja bydgoska

Diecezja włocławska

Domowy Kościół w Sandomierzu

Świadkowie zmartwychwstania Jezusa

21 kwietnia 2012 r. w parafii Chrystusa Króla w Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie grupa młodzieży z Ruchu Światło-Życie została w sposób uroczysty włączona do deuterokatechumenatu.

To ważne dla nich wydarzenie – przejście do kolejnych etapów oazowej formacji – rozpoczęło się Mszą Św., której przewodniczył ksiądz Stanisław Inrzyjewski – wikary z katedralnego kościoła sw. Aleksandra z Kijowa.

Ks. Stanislaw zapytał zgromadzoną przed kościołem młodzież, czy pragną poddać się kierownictwu Jezusa, po czym zrobił na każdym znak krzyża jako znak przynależności do Jezusa i zaprosił do uczestnictwa we Mszy Św.

Po homilii jedenastu młodych ludzi otrzymało z rąk kapłana Drogowskazy Nowego Człowieka, przy pomocy których będą wędrować w wierze ku dojrzałości chrześcijańskiej.

16 osób rozpoczęło I stopień oazowej formacji i otrzymało foski.

Na zakończenie uroczystego dnia ks. Stanisław zachęcał nas do dawania świadectwa wierze. Jako chrześcijanie powinniśmy kierować światem, a nie pozwalać, by świat nami manipulował.

Zrozumieliśmy, że nie tak prosto jest być uczniem Jezusa na co dzień. Otrzymując błogosławieństwo i światło postanowiliśmy je nieść wszystkim, do których Bóg nas posyła.

S.Marietta Miksa CDC

Dod. Wiola Szepietowska dnia 23-04-2012 o godz. 16:32

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Siostra z Ukrainy (5-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

Miej odwagę życia (22-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.