oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Exsultate Deo

Cztery Prawa Życia Duchowego - cztery podstawowe prawdy będące treścią ewangelizacji

Duchowość małżeńska - dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem.

Nasze strony

Diecezja warszawsko-praska

Diecezja elbląska

Instytut Niepokalanej Matki Kościoła

Uratuj świętego
Nowograd Wołyński, Ukraina

Pod takim hasłem Oaza Dzieci Bożych z parafii Chrystusa Króla z Nowogradu Wołyńskiego na Ukrainie wyruszyła ewangelizować miasto.

Naszym celem było pokazanie wszystkim mieszkańcom, jak cudowne jest życie! Marsz rozpoczęliśmy od kościoła, w którym z rąk księdza Mikołaja (wikarego) otrzymaliśmy błogosławieństwo. Chłopcy stali się prawdziwymi rycerzami Jezusa, otrzymując szable, dla dziewczynek darem była chusta z obliczem Jezusa.

Pierwszy przystanek naszej pielgrzymki miał miejsce na cmentarzu. Wiedząc o tym, że nasze życie zmienia się, ale nie kończy, postanowiliśmy z Dziećmi Bożymi posprzątać najbardziej zaniedbane groby i zapalić znicze. To było zadanie godne rycerza Jezusa. I chociaż w tym dniu był upał, dzieci wzięły się solidnie do pracy!

Drugi przystanek Marszu Życia zatrzymał nas w szpitalu. Tu odwiedziliśmy chore dzieci, darując im razem ze słodyczami naszą radość. Zrozumieliśmy, jak ważne jest życie i jak bardzo należy je ochraniać!

Trzeci przystanek w centrum miasta to była próba wiary! Podchodziliśmy z dziećmi do napotkanych ludzi, zadając pytania dotyczące życia: Po co czlowiek żyje na ziemi? Czy wy cieszycie się życiem? Reakcja napotkanych osob była dwojaka: niektórzy odpowiadali bardzo pozytywnie, ale byli i tacy, którzy nie mieli nic do powiedzenia, a niektórzy zadawali dzieciom pytania, po co one żyją.

Na zakończenie naszego marszu zrobiliśmy ogromne ognisko nad rzeką Słucz. Smażąc kielbaski dzieci pokazały, że i one potrafią cieszyć się życiem, które dał nam Bóg! Szczególnym momentem było napisanie przez dzieci modlitwy dziekczynnej za życie na balonikach, które później puściliśmy nad wodą, aby poleciały do nieba! Wszystkie dzieci starały się wykonywać swoje zadanie sumiennie i dlatego każde z nich (a bylo ich 21) otrzymało Dyplom Życia!

Ten dzień nasza Oaza poświęciła za dzieci, którym zagraża aboracja, aby uratować świętych, cudownych ludzi. Włączyliśmy się w ten sposób w akcję, która odbyła się w Polsce – Uratuj świętego! Ratowaliśmy z Wami! Za wszystko dziękujemy Bogu, za piękną pogodę, za ludzi, których spotkaliśmy na naszej drodze. Amen! Alleluja!

S. Marietta Miksa

zobacz większą wersję zdjęcia

Dod. Wiola Szepietowska dnia 8-05-2012 o godz. 11:56

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Ewa
:)
Jej, jaki cudowny pomysł i wykonanie! Piękne! (8-05-2012, 16:41)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Dziecko Boże czy zwykłe dziecko? (24-04-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Siostra z Ukrainy (5-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.