oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

COM - Centralna Oaza Matka

Piosenka oazy

Exodus - Księga Wyjścia

Nasze strony

Wspólnota Dzieci Łaski Bożej

Domowy Kościół w Sosnowcu

Diecezjalna Diakonia Muzyczna w Krakowie

Bp Andrzej Jeż biskupem tarnowskim
Do diecezji tarnowskiej należy m.in. Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce w Krościenku n. Dunajcem

Jeszcze kilka miesięcy temu, podczas obchodów 25 rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, miałem okazję kilkakrotnie być w zakrystii na Kopiej Górce. Ilekroć przygotowywałem się do posługi podczas liturgii, miałem przed oczami kartkę takiej mniej więcej treści: W modlitwie eucharystycznej podać należy imię zarządzającego diecezją tarnowską bp Wiesława Lechowicza. Dziś tej informacji celebransi już nie odczytują, za to na ścianie kopiogórskiej zakrystii, obok zdjęcia Benedykta XVI, wisi podobizna ks. bp nominata Andrzeja. I to właśnie jego imię będzie się teraz pojaDiecezja tarnowska ma nowego biskupa. Został nim bp Andrzej Jeż, dotychczasowy sufragan tej prowincji kościelnej. Można powiedzieć, że jest on dobrze znany oazowiczom, i to nie tylko tym z diecezji tarnowskiej.wiać podczas każdej liturgii sprawowanej czy to w kaplicy Chrystusa Sługi, czy to w tzw. dolnym kościele.

Ksiądz biskup dobrze zna Krościenko n. Dunajcem. W latach 1988-1991 był bowiem wikariuszem w miejscowej parafii. Także Centrum Ruchu Światło-Życie nie jest mu obce – jako biskup był obecny na Dniach Wspólnoty odbywających się w Krościenku (tak było np. podczas I turnusu przed rokiem, ale także dwa lata temu). Biskup Andrzej w homilii, wygłoszonej w Wieczerniku Jana Pawła II w 2010 r., mówił o słuchaniu Pana w świetle Słowa, które daje życie. Zauważył, że potrzebujemy duchowego spojrzenia na rzeczywistość, duchowego światła, aby w nim dostrzec całe bogactwo i piękno tego kim jesteśmy.

Księdzu biskupowi Andrzejowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu darów Ducha Świętego na czas jego posługiwania w Kościele tarnowskim. Obiecujemy również modlitwę w jego intencji.

na podstawie informacji z: KAI, episkopat.pl

Piotr Niedzielski

Dod. Piotr Niedzielski dnia 12-05-2012 o godz. 17:23

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Podsumowanie OŻK 2014 (21-08-2014)

Dzień Światła w Krościenku (22-07-2014)

Dzień Wspólnoty I turnusu OŻK 2014 (14-07-2014)

Zdjęcia i nagrania z tegorocznego COM-u (18-06-2014)

Dzień Moderatora (12-06-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.