oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Teczka roku

COM - Centralna Oaza Matka

Kopia Górka

Nasze strony

Kapucyni prowincji krakowskiej

Diecezjalna Diakonia Muzyczna w Rzeszowie

Diakonia Misyjna w Łodzi

Wolny człowiek - wolny naród

Wolny człowiek - wolny naród, praca doktorska ks. Henryka Bolczyka ukazała się w 50 rocznicę święceń kapłańskich.

W czerwcu oferujemy promocyjną cenę tytułu – 55 zł.

ZAPRASZAMY!!!

„(…) Praca ks. Henryka Bolczyka, która jest oparta między innymi na wielu nieznanych wcześniej źródłach, opisuje bardzo ważny i ostatni etap życia Sługi Bożego, a mianowicie jego 5-letnią działalność w Polskim ośrodku „Marianum w Carlsbergu. Był to okres szczególny.
W Polsce obowiązywał stan wojenny, a wobec ks. Blachnickiego Prokuratura Wojskowa wszczęła śledztwo z paragrafu o zdradę kraju, któr­­­­e umorzono dopiero w III Rzeczpospolitej. W takich realiach podjął się próby stworzenia ruchu społeczno-edukacyjnego, który miał kształtować elitę dla Polski.­­­

Powstanie Chrześcijańskiej Służby Społecznej nie było pomysłem doraźnym, ale konsekwencją tego, co ks. Blachnicki robił już od lat pięćdziesiątych. To wtedy zrozumiał, że szansą na przetrwanie chrześcijaństwa w warunkach ateistycznego reżimu jest przede wszystkim niezłomne świadectwo ludzi Kościoła. Stałym rysem duszpasterskich inicjatyw ks. Blachnickiego było jego zaangażowanie społeczne. Wiedział, że ludzie wierzący nie powinni dać się zamknąć w religijnym rezerwacie, ale ewangelizować świat we wszystkich jego wymiarach. W swej pracy ks. Henryk Bolczyk precyzyjnie opisuje poszczególne etapy tworzenia Chrześcijańskiej Służby Społecznej jako ruchu ewangelizacyjnego, który miał wychowywać chrześcijan do dawania świadectwa wiary w każdych warunkach życia. Szczegółowo także omawia najważniejsze dokumenty ideowe tej inicjatywy, a przede wszystkim Manifest Wyzwolenia Narodów Europy Środkowo-Wschodniej, być może najważniejszy dokument, jaki powstał w polskiej myśli społeczno-politycznej drugiej połowy XX w.”

Andrzej Grajewski

W czasie uroczystości jubileuszowych była wyjątkowa okazja, by autor podpisał książkę.

Kopia Górka, 28.05.2012 fot. Mária Polačková

Polecamy także wywiad z ks. Henrykiem – Mocowałem się z Bogiem. Książka ukazała się w 2009 roku.

Dod. Wiola Szepietowska dnia 31-05-2012 o godz. 15:07

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Ukazał się Kalendarz Ruchu Światło-Życie na rok 2015 (22-07-2014)

Wakacyjna promocja Wydawnictwa Światło-Życie (23-06-2014)

XX Targi Wydawców Katolickich – promocje! (31-03-2014)

Konfesjonał (27-03-2014)

Wydawnictwo Światło-Życie zaprasza! (8-03-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.