oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Szkoła modlitwy

Reguła życia - systematyczna praca nad sobą

Pochodnie Wojska Gedeona

Nasze strony

Domowy Kościół w Krakowie

Diecezja toruńska

Diecezja opolska

Znak Fos-Zoe

Ruch Światło-Życie jako ruch posoborowej odnowy Kościoła, posiada szeroko pojętą duchowość chrześcijańską, która może się zaktualizować tylko we wspólnocie Kościoła.

Jako synteza tej duchowości jawi się wpisany w znak krzyża symbol "Fos-Zoe", zawierający w sobie najbardziej podstawową zasadę życia chrześcijańskiego - jedność wiary i życia z wiary. Jest to też znak Chrystusa, w którego życiu najpełniej objawiło się światło miłości Boga i Jego zbawczego planu, dopełniającego się w Kościele. Jest on również wezwaniem do całkowitego oddania się Chrystusowi - Panu i Zbawicielowi, aby wraz z Nim - kierując się prawem życiodajnej śmierci - budować Kościół Żywy, poczynając od tego Kościoła, który jest w człowieku - za cenę umierania "starego człowieka". Dalej - poprzez wydanie siebie dla braci na wzór Ukrzyżowanego Pana i budowanie wspólnoty Kościoła przez nieustanne przekreślanie siebie, aż do zjednoczenia na wzór Maryi z Chrystusem w godzinie Krzyża - źródła życia dla całego Kościoła. Znak "Fos-Zoe" jest również znakiem mocy, mocy Ducha Świętego, która dokonuje w człowieku tego, co dla jego naturalnych sił jest niemożliwe - sprawia w nim jedność światła i życia.

Idea zawarta w symbolu "Fos-Zoe" określa postawy członków Ruchu, ich sposób przeżywania modlitwy, liturgii oraz obecności w Kościele i w świecie. Jest równocześnie metodą - drogą, umożliwiającą realizację przedstawianych treści.

Formuła Światło-Życie zawiera w sobie integralny i wszechstronny program wychowawczy Ruchu. Dążenie do osiągnięcia jedności światła i życia (światła wiary i życia z wiary) na różnych płaszczyznach (rozum, sumienie, słowo Boże, Jezus Chrystus i Kościół), zawiera w sobie dynamiczną i w bardzo prosty sposób wyrażoną zasadę przewodnią pedagogii nowego człowieka. Można też powiedzieć, że jest to znak dojrzałości chrześcijańskiej, wyrażającej się w wewnętrznej integracji w samym człowieku, pomiędzy sferą umysłu i poznania oraz woli i działania.

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 13-02-2003 o godz. 0:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

szczurek foszoe
oaza nisko
jestem z niska jetem na 0 stopni u podrawiam wszystkich z niska (20-05-2006, 9:02)
KoDa
Oaza Nisko
lol ja tez jestem z Niska... i z zerowego stopnia pozdrawiam:) (22-07-2006, 10:03)
Paulina:)
rekolekcje
hej!w tamtym roku bylam na pierwszym turnusie rekolekcji w Stroniu..nawet nie myślalam że przez dwa tygodnie daleko od domu mozna przeżyć tak wiele pięknego duchowo:))więc jeśli ktos ma jakieś wątpliwości czy jechac czy nie to zapewniam że nic nie straci! (30-07-2006, 19:49)
~Paulina
hej:)
zgadzam się z Tobą Paulino:) w tym roku byłam na jedynce w Siedlcu...i stwierdzam, że nigdy nie działo się tak wiele w moim zyciu jak właśnie przez te 2 tygodnie...niesamowity czas wyciszenia, zastanowienia się nad sobą...polecam każdemu!!! Pozdrawiam:* (26-09-2006, 13:10)
Lilith
czołem
Jak już wszyscy tak zachecają, to ja też gorąco zachęcam. W tym roku byłam po raz pierwszy na rekolekcjach i sądzę że nie mam nic lepszego niż Oaza. Rekolekcje są jak taki akumulator, który napełnia energią na cały rok... Ja chcę spowrotem do Jaworznej!;( (19-10-2006, 17:11)
Radek
hey
no to i ja zachęcę:); ja byłem na oazie już 4 razy i chce więcej:P każde rekolekcje niosą za sobą nowe doznania, przyjemne doznania. Głównym z nich jest obecność Chrystusa... który po powrocie do domów daje olbrzymiego powera:) pozdrawiam. alleluja (26-12-2006, 23:25)
ene
Witam
Jestem z TBG. Ja w tym roku zaliczyłem I stopień w Skorodnem. Było cięszko ale z dałlem rade. (15-07-2007, 22:20)
Natalia
cześć
Jak już wszyscy tak zachecają, to ja też gorąco zachęcam.Pozdrawiam:) (18-06-2008, 14:22)
mamba1304
:)
Ojj taak.fantastyczne przeżycie.... Polecam jak tylko mogę xD (5-10-2008, 20:18)
Krzysiek
Hej
Jestem z Rudnika, ale chodzę do niska. Zapraszam http://oazaniskojozef.npx.pl/ (11-11-2010, 7:35)
izua
hej :)
ja jak Ene ;* byłam w Skorodnym tylko w innym roku :D bo w ubiegłym 2010 i też dałam radę, owszem bywały ciężkie momenty ale z niecierpliwością czekam na 2 stopień :) pozdrawiam ;* (21-04-2011, 21:55)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Brak podobnych dokumentów.
© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.