oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

KWC Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Pochodnie Wojska Gedeona

Metanoia

Nasze strony

ks. Wojciech Danielski

Wieczernik

Wspólnota Dzieci Łaski Bożej

Znak Fos-Zoe

Ruch Światło-Życie jako ruch posoborowej odnowy Kościoła, posiada szeroko pojętą duchowość chrześcijańską, która może się zaktualizować tylko we wspólnocie Kościoła.

Jako synteza tej duchowości jawi się wpisany w znak krzyża symbol "Fos-Zoe", zawierający w sobie najbardziej podstawową zasadę życia chrześcijańskiego - jedność wiary i życia z wiary. Jest to też znak Chrystusa, w którego życiu najpełniej objawiło się światło miłości Boga i Jego zbawczego planu, dopełniającego się w Kościele. Jest on również wezwaniem do całkowitego oddania się Chrystusowi - Panu i Zbawicielowi, aby wraz z Nim - kierując się prawem życiodajnej śmierci - budować Kościół Żywy, poczynając od tego Kościoła, który jest w człowieku - za cenę umierania "starego człowieka". Dalej - poprzez wydanie siebie dla braci na wzór Ukrzyżowanego Pana i budowanie wspólnoty Kościoła przez nieustanne przekreślanie siebie, aż do zjednoczenia na wzór Maryi z Chrystusem w godzinie Krzyża - źródła życia dla całego Kościoła. Znak "Fos-Zoe" jest również znakiem mocy, mocy Ducha Świętego, która dokonuje w człowieku tego, co dla jego naturalnych sił jest niemożliwe - sprawia w nim jedność światła i życia.

Idea zawarta w symbolu "Fos-Zoe" określa postawy członków Ruchu, ich sposób przeżywania modlitwy, liturgii oraz obecności w Kościele i w świecie. Jest równocześnie metodą - drogą, umożliwiającą realizację przedstawianych treści.

Formuła Światło-Życie zawiera w sobie integralny i wszechstronny program wychowawczy Ruchu. Dążenie do osiągnięcia jedności światła i życia (światła wiary i życia z wiary) na różnych płaszczyznach (rozum, sumienie, słowo Boże, Jezus Chrystus i Kościół), zawiera w sobie dynamiczną i w bardzo prosty sposób wyrażoną zasadę przewodnią pedagogii nowego człowieka. Można też powiedzieć, że jest to znak dojrzałości chrześcijańskiej, wyrażającej się w wewnętrznej integracji w samym człowieku, pomiędzy sferą umysłu i poznania oraz woli i działania.

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 13-02-2003 o godz. 0:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

szczurek foszoe
oaza nisko
jestem z niska jetem na 0 stopni u podrawiam wszystkich z niska (20-05-2006, 9:02)
KoDa
Oaza Nisko
lol ja tez jestem z Niska... i z zerowego stopnia pozdrawiam:) (22-07-2006, 10:03)
Paulina:)
rekolekcje
hej!w tamtym roku bylam na pierwszym turnusie rekolekcji w Stroniu..nawet nie myślalam że przez dwa tygodnie daleko od domu mozna przeżyć tak wiele pięknego duchowo:))więc jeśli ktos ma jakieś wątpliwości czy jechac czy nie to zapewniam że nic nie straci! (30-07-2006, 19:49)
~Paulina
hej:)
zgadzam się z Tobą Paulino:) w tym roku byłam na jedynce w Siedlcu...i stwierdzam, że nigdy nie działo się tak wiele w moim zyciu jak właśnie przez te 2 tygodnie...niesamowity czas wyciszenia, zastanowienia się nad sobą...polecam każdemu!!! Pozdrawiam:* (26-09-2006, 13:10)
Lilith
czołem
Jak już wszyscy tak zachecają, to ja też gorąco zachęcam. W tym roku byłam po raz pierwszy na rekolekcjach i sądzę że nie mam nic lepszego niż Oaza. Rekolekcje są jak taki akumulator, który napełnia energią na cały rok... Ja chcę spowrotem do Jaworznej!;( (19-10-2006, 17:11)
Radek
hey
no to i ja zachęcę:); ja byłem na oazie już 4 razy i chce więcej:P każde rekolekcje niosą za sobą nowe doznania, przyjemne doznania. Głównym z nich jest obecność Chrystusa... który po powrocie do domów daje olbrzymiego powera:) pozdrawiam. alleluja (26-12-2006, 23:25)
ene
Witam
Jestem z TBG. Ja w tym roku zaliczyłem I stopień w Skorodnem. Było cięszko ale z dałlem rade. (15-07-2007, 22:20)
Natalia
cześć
Jak już wszyscy tak zachecają, to ja też gorąco zachęcam.Pozdrawiam:) (18-06-2008, 14:22)
mamba1304
:)
Ojj taak.fantastyczne przeżycie.... Polecam jak tylko mogę xD (5-10-2008, 20:18)
Krzysiek
Hej
Jestem z Rudnika, ale chodzę do niska. Zapraszam http://oazaniskojozef.npx.pl/ (11-11-2010, 7:35)
izua
hej :)
ja jak Ene ;* byłam w Skorodnym tylko w innym roku :D bo w ubiegłym 2010 i też dałam radę, owszem bywały ciężkie momenty ale z niecierpliwością czekam na 2 stopień :) pozdrawiam ;* (21-04-2011, 21:55)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Brak podobnych dokumentów.
© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.