oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Świeca oazy

Niepokalana Matka Kościoła - tytuł, pod którym szczególnie wzywa się Maryję w Ruchu Światło-Życie

Oaza - 15-dniowe rekolekcje

Nasze strony

Diakonia Misyjna

Dom rekolekcyjny „Emaus″ w Koniakowie

Domowy Kościół w Sosnowcu

Wypowiedź kardynała Karola Wojtyły po dokonaniu aktu oddania Ruchu Niepokalanej Matce Kościoła

"Moi drodzy, po tym wszystkim, co tu było powiedziane w poszczególnych modlitwach, zarówno w tej, którą odmówiliśmy na górze, jak też w tej, którą odmówiliśmy tutaj przy poświęceniu statuy Matki Bożej, Matki Chrystusowej i Matki Kościoła, po tym wszystkim, co było powiedziane w akcie oddania, myślę, że jakiekolwiek słowo jest zbędne, bo cała pełnia treści zawiera się tam.

Pragnę tylko wyjaśnić, że jeszcze dzisiaj rano byłem przekonany, iż jest rzeczą niemożliwą przybyć tutaj. Potem jednak w taki sposób poprzesuwaliśmy pewne obowiązki, że powstało małe "okienko". Właśnie przez to "okienko" wyszedłem z Krakowa, przyszedłem (nie na nogach) do Krościenka i przez to samo "okienko" muszę teraz wyjść, szybko, natychmiast z Krościenka i wrócić do Krakowa. Ale, proszę Księży i wszystkich tutaj zgromadzonych braci i sióstr, czułem jakąś wewnętrzną potrzebę, ażeby tutaj przybyć właśnie w uroczystość Maryi Matki Kościoła, uroczystość, która jakkolwiek jest ogromnym potencjałem treści, to jednak dopiero stopniowo toruje sobie drogę w świadomości, zarówno naszej, jak też i całego Kościoła. Dopiero w świetle Soboru Watykańskiego II, zwłaszcza Konstytucji dogmatycznej o Kościele, zwłaszcza rozdziału VIII tej Konstytucji, rozjaśniamy sobie tę prawdę, która skądinąd wydaje się naszym sercom tak bliska i tak oczywista.Jeżeli tutaj przybywam, ażeby się z Wami przez tę chwilę w tym małym "okienku" - jak powiedziałem - spotkać, to także i dlatego, że pragnę położyć jakiś akcent na tę całą apostolską inicjatywę, która tutaj znalazła sobie swoje gniazdo, czy też raczej swoje źródło, i która stąd stara się promieniować. Właśnie z tą myślą tutaj przybyłem w uroczystość Matki Kościoła, ażeby tę inicjatywę w szczególny sposób Jej polecić, zawierzyć, oddać pod Jej opiekę. I od strony wewnętrznej, od strony tej tajemnicy Bożej, która w inicjatywie tej się zawiera i rozwija w wielu duszach, i od strony zewnętrznej także, bo Kościół musi istnieć w warunkach zewnętrznych, i od tej zewnętrznej strony także potrzebuje wielkiej opieki Matki swojej, Matki Kościoła, i opieki Bożej przez Jej pośrednictwo.

Więc z tą myślą tutaj przybyłem i myślę, że spełniłem przy tym jakiś wewnętrzny nakaz serca, które od dzisiaj rana nie dawało mi spokoju, ażeby jednak to "okienko" gdzieś otworzyć i tutaj przybyć. Niech to także o czymś świadczy. Więcej już nie powiem także i dlatego, że "okienko" się zamyka. Chcę tylko wszystkich serdecznie pozdrowić, zostawić tutaj pod opieką Maryi Matki Kościoła i przy tym źródle, ażeby z niego czerpali jak najobficiej, i dzisiaj, i w ciągu całych najbliższych wakacji, i zawsze, w miarę jak ta inicjatywa będzie się wewnętrznie i zewnętrznie rozprzestrzeniać.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 13-02-2003 o godz. 0:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Radość wieszczów (5-04-2014)

Dlaczego powinniśmy adorować Boga? (1-06-2013)

Kiedy z komina poleciał biały dym (15-03-2013)

Pierwsza homilia papieża Franciszka (15-03-2013)

Papież Franciszek (13-03-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.