oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Diakonia - posługa

Oaza rodzin

KAMUZO - kurs animatorów muzycznych oaz

Nasze strony

Kapucyni prowincji warszawskiej

Domowy Kościół w Toruniu

Czechy

Otchłanie wiary: Wiara jak latarnia morska

Wiara nie jest widzeniem ani wiedzą. W odniesieniu do ostatecznych losów człowieka i świata jesteśmy skazani na język metafor, przez które niełatwo przebić się do samej rzeczywistości.

Trzeba umieć wyznać swoją niewiedzę. [...] Nie jest to wszakże niewiedza całkowita, pozbawiająca zdolności orientacji, dokąd idziemy. Chrześcijańskie Credo pełni w życiu funkcję, którą można by porównać do roli latarni morskiej. Promieniuje ona światłem nie po to, żeby do niej przypłynąć, lecz po to, abyśmy mieli stały punkt odniesienia w czasie podróży i potrafili wybrać właściwy kierunek drogi, który bezpiecznie zawiedzie nas do celu.

Wacław Hryniewicz, w: W. Hryniewicz, Karol Karski, Henryk Paprocki, Credo. Symbol naszej wiary, Kraków: Znak 2008, s. 38.

Dod. Wiola Szepietowska dnia 8-06-2013 o godz. 16:10

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Otchłanie wiary: Droga charyzmatu (3-11-2013)

Otchłanie wiary: Praca bez błogosławieństwa (28-10-2013)

Otchłanie wiary: Kawałek prawdy (6-10-2013)

Otchłanie wiary: Niemożliwe (26-09-2013)

Otchłanie wiary: Norma (18-08-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.