oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Księga Czynów Wyzwolenia

Prawda-Krzyż-Wyzwolenie

Dzień Światła - 2 lutego

Nasze strony

Centralna Diakonia Modlitwy

Słowacja

Diecezja łomżyńska

Dzień Wspólnoty III turnusu na Kopiej Górce
Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenko n/Dunajcem

Na Dniu Wspólnoty III turnusu OŻK 2013 w Krościenku zgromadziło się 28 oaz (ponad 1300 osób). Godzina spotkania i świadectwa miała miejsce w czterech miejscach: w Wieczerniku, w sadzie pod Kopią Górką, na boisku przy kościele parafialnym oraz w Tylmanowej przy kościele.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Jeż, ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, który w homilii m.in. mówił, że tak jak do św. Piotra, tak też do uczestników rekolekcji, Jezus kieruje pytanie o miłość. Również jak Piotrowi, tak i nam zdarza się zdradzić Jezusa, ale wszyscy otrzymaliśmy Dar Ducha Świętego, który uzdalnia do nawrócenia i do głoszenia, że Bóg jest miłością.

Rozwijając temat tegorocznej pracy formacyjnej naszego Ruchu ks. Biskup mówił, co to znaczy narodzić się na nowo nawiązując do rozmowy Nikodema z Jezusem (J 3,1-21) oraz do pierwszego Listu św. Jana. Bp Andrzej wskazał, że nowe narodziny wynikają z Bożego dotknięcia; to ono sprawia, że przez zaufanie Jezusowi stajemy się dziećmi Bożymi. Ten, kto narodził się z Boga, nie grzeszy, wystrzega się grzechu całym sercem, pragnie się od niego uwolnić. Narodzony na nowo wierzy, że Jezus jest jedynym Zbawicielem i Panem, dzięki Niemu wszystko w życiu ma sens.

Według św. Jana oznaką nowego narodzenia jest też praktykowanie sprawiedliwości oraz miłość wszystkich chrześcijan, bo w każdym jest obecny Chrystus. Kończąc homilię bp Andrzej wskazał, że to od nas dziś Chrystus wymaga, abyśmy byli Jego świadkami, tak jak śpiewamy w piosence roku: Potrzeba nam narodzić się na nowo, by światu nieść Ewangelię, aby nieść światło Jezusa Chrystusa Pana i Zbawiciela. Więc obudź się i ruszaj, zawierz Mu swój los. Niech cały świat usłyszy Słowo, by narodzić się na nowo, na nowo.

Godzinę odpowiedzialności i misji prowadził ks. Maciej Krulak. Podczas tego nabożeństwa kilkudziesięciu członków i ponad stu kandydatów przyłączyło się do tego Dzieła Niepokalanej. Na zakończenie podziękowano ks. Maciejowi za kończącą się trzyletnią posługę Krajowego Moderatora Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Aleksandra Rogowska

zdjęcia: Katarzyna Górecka

Dod. Wiola Szepietowska dnia 18-08-2013 o godz. 17:06

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Podsumowanie OŻK 2014 (21-08-2014)

Dzień Światła w Krościenku (22-07-2014)

Gramy w drużynie zwycięzcy (16-07-2014)

Dzień Wspólnoty I turnusu OŻK 2014 (14-07-2014)

Zdjęcia i nagrania z tegorocznego COM-u (18-06-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.