oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Agapa - uczta miłości

Świeca matka

Góra "Tabor" - góra Błyszcz

Nasze strony

Domowy Kościół w Niemczech

Diecezja elbląska

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji w Zielonej Górze

Santo subito

Bogu dziękuję za ten Ruch, który przyniósł tyle błogosławionych owoców w sercach młodzieży (...). Jestem z Wami w moich modlitwach i serdecznych myślach. bł.Jan Paweł II

20 października 2013r. w parafii Chrystusa Króla w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie odbył się koncert na cześć błogosławionego Jana Pawła II, w wykonaniu naszej oazowej wspólnoty. Wiemy, że właśnie papież Jan Paweł II jest jednym z Patronów Ruchu Światło-Życie. Dla tych, którzy mogli się z Nim spotkać twarzą w twarz, był święty od zawsze. Jako uczeń, poeta, aktor, robotnik, uczony, ksiądz, biskup, kardynał, a w końcu następca świętego Piotra.

Podczas koncertu mogliśmy się przenieść myślami do października 1978 r., kiedy to na Watykanie odbywało się konklawe.

Ruch oazowy pozostaje w jakimś szczególnym stosunku do całego Kościoła w Polsce, z niego wyrasta i do niego chce wracać, jemu chce służyć.

bł. Jan Paweł II

Wierni z wielkim przeżyciem wsłuchiwali się w wiersze, które przepięknie deklamowała młodzież i dzieci. Nasz święty Patron zrozumiał, że najważniejsza w życiu jest miłość i ona pokazuje kierunek. Dlatego na koncert, kto z parafian mógł, przyniósł kilogram cukru, aby podzielić się z wielodzietnymi rodzinami naszego miasta.

Bogu dzięki, że są te oazy! Przecież to front walki o człowieka w Polsce! Front walki o człowieka. bł. Jan Paweł II

Decyzją papieża Franciszka kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia przyszłego roku w święto Miłosierdzia Bożego.

s. Marietta Miksa CDC

Dod. Wiola Szepietowska dnia 21-10-2013 o godz. 21:34

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Siostra z Ukrainy (5-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

Miej odwagę życia (22-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.