oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Święto patronalne

Dzień Wspólnoty

COM - Centralna Oaza Matka

Nasze strony

Diecezja elbląska

Domowy Kościół w Niemczech

Domowy Kościół w Kanadzie

Miasto aniołów

Wzbijcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne Synów Bożych. bł. Jan Paweł II

Jako dzieci Kościoła winniśmy iść dalej drogą Soboru Watykańskiego II, ogołocić się z rzeczy niepotrzebnych i szkodliwych.Trzeba chrześcijan, którzy ukazywaliby dzisiejszym ludziom miłosierdzie Boga, Jego czułość względem każdego stworzenia. Papież Franciszek

2 listopada br. oazowa wspólnota z parafii Chrystusa Króla Wszechświata z Nowogrodu Wołyńskiego na Ukrainie świętowała Dzień Wszystkich Świętych. Razem z młodzieżą i Domowym Kościołem przeżywaliśmy piękno wiary we wspólnocie.

Dzieci Boże miesiąc temu wylosowały świętego, którego prezentowały. Trzeba było przygotować biografię i przebranie. To spotkanie przypomniało nam, że Kościół jest wspólnotą świętych, a obcowanie świętych jednoczy nas z Chrystusem.

Gdy Dzieci Boże przeżywały radość we wspólnocie świętych, młodzież i rodziny z Domowego Kościoła wyruszyli na ewangelizację. W kościele zostały osoby, które podtrzymywały nas modlitwą.

Włożywszy na siebie anielskie skrzydła z orężem Słowa Bożego wyszliśmy na pustynię, niosąc ze sobą Światło-Życie. Aniołowie po drodze dzielili się skrzydłami miłości. Przechodnie patrząc na nas czytali napisy. Wielu z nich reagowało pozytywnie, a nawet radośnie przyjmowali przeczytane słowa – mówili, że jednak istnieją aniołowie. Ale byli i tacy, którzy uciekali od nas na drugą stronę ulicy.

Jak cudownie jest służyć Bogu i ludziom. Anioł jest w ciągłej diakonii.

Nasz Założyciel ks. Blachnicki mówił, że pierwszym warunkiem owocnego dawania świadectwa jest pewność, że Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem, że jest w moim życiu, żyje we mnie, a ja w nim. Bogu niech będą dzięki za możliwość dzielenia się wiarą.

s.Marietta Miksa

Dod. Wiola Szepietowska dnia 3-11-2013 o godz. 19:57

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Dziecko Boże czy zwykłe dziecko? (24-04-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Siostra z Ukrainy (5-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.