oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Ad Christum Redemptorem, co znaczy "do Chrystusa Odkupiciela"

Świeca matka

Słowo życia

Nasze strony

Archidiecezja gdańska

Domowy Kościół w Sandomierzu

Natanael - diakonia na rzecz Ruchu Światło-Życie

Misja dziennikarza

Czy można w trzy dni podzielić się wieloletnim doświadczeniem i zarazić innych swoją pasją? Gdyby świat wymyślił człowiek zapewne nie byłoby to możliwe, ale w świecie stworzonym przez Boga, który obdarza stworzenia swoim podobieństwem, a wraz z nim – niezwykłym potencjałem twórczym – uczeniu się od siebie towarzyszy łaska.

W tej łasce w dniach od 9 do 11 listopada br. przebywali uczestnicy I Diecezjalnych Warsztatów Dziennikarskich zorganizowanych przez Diakonię Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej w sosnowieckim Wydziale Katechetycznym, a prowadzonych przez Kamilę Dróżdż – młodą będzińską dziennikarkę i studentkę szkoły filmowej.

Choć warsztaty diecezjalne, uczestnicy przybyli na nie także z diecezji sąsiednich. I właśnie różnorodność, bogactwo charakterów i zdolności okazały się kluczem do sukcesu – zakończenia warsztatów z poczuciem, że nie był to czas zmarnowany: każdy dowiedział się, jaki może mieć udział w dziennikarskim rzemiośle. A wybór był duży. Tematem pierwszego dnia było dziennikarstwo prasowe, drugiego radiowe, a trzeciego – telewizyjne. Uczestnicy rozwijali umiejętności posługiwania się piórem, aparatem fotograficznym, dyktafonem i kamerą, wszystko po to, by jak najlepiej docierać z prawdą do społeczeństwa, które tak lubi różnorodność, jak samo jest różnorodne. Z jaką prawdą? Wszelką. A za wszelką prawdą stoi Bóg. O misji ewangelizacji, szansach i trudnościach, z jakimi liczyć się muszą młodzi adepci dziennikarstwa, opowiadał już pierwszego dnia warsztatów ks. Tomasz Zmarzły.

Najwyraźniej słuchacze poczuli się zachęceni do pracy, gdyż entuzjazm i wysiłki, jakie wkładali w wykonywanie ćwiczeń, zaowocował wieloma wywiadami, audycjami radiowymi i zrealizowanym wspólnie reportażem telewizyjnym na temat Święta Niepodległości. Z wszystkimi materiałami można się zapoznać, wchodząc na stronie warsztatów, zaś z pracą dziennikarza w kolejnej edycji diecezjalnych warsztatów.

Katarzyna Olszewska
media@mlodzi.sosnowiec.pl

Dod. Wiola Szepietowska dnia 13-11-2013 o godz. 15:14

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Miej o nim staranie (13-04-2014)

Nowy serwis www.oaza.pl (6-02-2014)

Konarzewo: Miłość małżeńska - relacja, o którą warto dbać (4-01-2014)

Oaza Jedności Diakonii Komunikowania Społecznego (28-11-2013)

Sosnowiec: Warsztaty dziennikarskie dla każdego (25-10-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.