oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Oaza rodzin

Kopia Górka

Jagiellońska

Nasze strony

Grupa Odwaga

Archidiecezja białostocka

Diakonia Misyjna

Dziękujemy za ks. Wojciecha Danielskiego

Eliasz - prorok jak ogień, św. Jan od Krzyża - święty poeta, i Ks. Wojciech Danielski. To trzy postacie ważne dla nas dzisiaj.

Przedstawiciele Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Warszawskiej oraz goście z kilku diecezji spotkali się przy grobie ks. Danielskiego, by w szczególny sposób podziękować Panu Bogu za osobę tego kapłana. Była to również sposobność do modlitwy o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego szczególnego moderatora, którego wiara i ufność w rzeczywistą obecność Pana była świadectwem dla ogromnej rzeszy oazowiczów i nie tylko.

Ks. Wojciech dla nas, ludzi Ruchu jest niezwykle ważnym człowiekiem. Zachował on charyzmat Światło-Życie, gdzie życie było autentycznie poddane światłu Bożego Słowa. Jego relacja z Panem promieniowała na innych. Zatroskanie o wolność człowieka przejawiało się w niezwykłej kulturze osobistej, a życie swoje chciał uczynić liturgią!

Ks. Marcin Loretz, członek CDL i moderator diecezjalnej diakonii liturgicznej w homilii mówił między innymi, że: Bóg nie przychodzi tak, jak my chcemy, i wtedy, kiedy nam jest najwygodniej. Bóg przychodzi wtedy, kiedy zechce. Można Go nie przyjąć i żyć w ciemności. Ale można Go przyjąć - chociaż niedoskonale, nadal popełniając błędy. Podobnie jest z podejmowaną posługą - można po prostu coś robić, żeby "interes się kręcił", nie pytając Jezusa, jaki On ma plan dla mojego życia i pełnionej przeze mnie diakonii.

Na Eucharystii nie było tłumów, raczej kameralne grono. Trudno się na to gniewać, wiadomo - sobota, deszczowo, i jeszcze święta za pasem. Thorin w "Hobbicie" mówi: "Jeden krasnolud jest wart więcej niż cała armia z Północy - bo przybył na wezwanie. Lojalność, honor, waleczne serce - nie proszę o nic więcej".

Po Eucharystii Pani Basia (siostra księdza Danielskiego), poczęstowała tradycyjnie cukierkami. Panowała, atmosfera rzeczywistej radości oraz spotkania we wspólnocie. Następnie wielu z obecnych udało się do Lasek k/Warszawy, aby przeżywać ogólnopolską Oazę Jedności Diakonii Liturgicznej, która gromadzi przedstawicieli diecezjalnych diakonii liturgicznych z różnych zakątków Polski. Tematem tegorocznego OJDL jest Charyzmat liturgii Ruchu Światło-Życie 50 lat po ogłoszeniu konstytucji o liturgii świętej Soboru Watykańskiego II.

Zdjęcia z wydarzenia

Tekst: Agnieszka Salamucha

Zdjęcia: Agnieszka Worobiec

za: www.warszawa.oaza.pl

Dod. Wiola Szepietowska dnia 16-12-2013 o godz. 8:21

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Spływ kajakowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (15-05-2014)

Warszawa: Eucharystia i nawiedzenie grobu księdza Danielskiego (10-12-2013)

Lublin: Msza św. w 28. rocznicę śmierci ks. Wojciecha Danielskiego (25-11-2013)

Warszawa: IV Bezalkoholowy Bal Chrystusa Króla (8-11-2013)

Ukazywać owoce Ducha (8-10-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.