oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Pogodny wieczór

Oaza Nowego Życia - podstawowy rodzaj rekolekcji oazowych

Księga Czynów Wyzwolenia

Nasze strony

Diecezja zielonogórsko-gorzowska

Diecezja łomżyńska

Archidiecezja lubelska

Dziękujemy za ks. Wojciecha Danielskiego

Eliasz - prorok jak ogień, św. Jan od Krzyża - święty poeta, i Ks. Wojciech Danielski. To trzy postacie ważne dla nas dzisiaj.

Przedstawiciele Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Warszawskiej oraz goście z kilku diecezji spotkali się przy grobie ks. Danielskiego, by w szczególny sposób podziękować Panu Bogu za osobę tego kapłana. Była to również sposobność do modlitwy o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego szczególnego moderatora, którego wiara i ufność w rzeczywistą obecność Pana była świadectwem dla ogromnej rzeszy oazowiczów i nie tylko.

Ks. Wojciech dla nas, ludzi Ruchu jest niezwykle ważnym człowiekiem. Zachował on charyzmat Światło-Życie, gdzie życie było autentycznie poddane światłu Bożego Słowa. Jego relacja z Panem promieniowała na innych. Zatroskanie o wolność człowieka przejawiało się w niezwykłej kulturze osobistej, a życie swoje chciał uczynić liturgią!

Ks. Marcin Loretz, członek CDL i moderator diecezjalnej diakonii liturgicznej w homilii mówił między innymi, że: Bóg nie przychodzi tak, jak my chcemy, i wtedy, kiedy nam jest najwygodniej. Bóg przychodzi wtedy, kiedy zechce. Można Go nie przyjąć i żyć w ciemności. Ale można Go przyjąć - chociaż niedoskonale, nadal popełniając błędy. Podobnie jest z podejmowaną posługą - można po prostu coś robić, żeby "interes się kręcił", nie pytając Jezusa, jaki On ma plan dla mojego życia i pełnionej przeze mnie diakonii.

Na Eucharystii nie było tłumów, raczej kameralne grono. Trudno się na to gniewać, wiadomo - sobota, deszczowo, i jeszcze święta za pasem. Thorin w "Hobbicie" mówi: "Jeden krasnolud jest wart więcej niż cała armia z Północy - bo przybył na wezwanie. Lojalność, honor, waleczne serce - nie proszę o nic więcej".

Po Eucharystii Pani Basia (siostra księdza Danielskiego), poczęstowała tradycyjnie cukierkami. Panowała, atmosfera rzeczywistej radości oraz spotkania we wspólnocie. Następnie wielu z obecnych udało się do Lasek k/Warszawy, aby przeżywać ogólnopolską Oazę Jedności Diakonii Liturgicznej, która gromadzi przedstawicieli diecezjalnych diakonii liturgicznych z różnych zakątków Polski. Tematem tegorocznego OJDL jest Charyzmat liturgii Ruchu Światło-Życie 50 lat po ogłoszeniu konstytucji o liturgii świętej Soboru Watykańskiego II.

Zdjęcia z wydarzenia

Tekst: Agnieszka Salamucha

Zdjęcia: Agnieszka Worobiec

za: www.warszawa.oaza.pl

Dod. Wiola Szepietowska dnia 16-12-2013 o godz. 8:21

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Spływ kajakowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (15-05-2014)

Warszawa: Eucharystia i nawiedzenie grobu księdza Danielskiego (10-12-2013)

Lublin: Msza św. w 28. rocznicę śmierci ks. Wojciecha Danielskiego (25-11-2013)

Warszawa: IV Bezalkoholowy Bal Chrystusa Króla (8-11-2013)

Ukazywać owoce Ducha (8-10-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.