oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Marsz Wyzwolenia Narodów

Dzień animatora

Deuterokatechumenat - powtórzony katechumenat

Nasze strony

Archidiecezja krakowska

Diecezja zielonogórsko-gorzowska

Oaza Dorosłych w Łaziskach Górnych

Otworzyć Ewangelię
Nowogród Wołyński

Duch Pański spoczywa na mnie, ponieważ mnie namaścił i posłał mnie, abym ubogim niósł Dobrą Nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi. Łk.4,18

Papież Franciszek zachęca Kościół do szukania nowych metod ewangelizacji, aby dawać innym życie Jezusa Chrystusa. Trzeba tylko wyść do tych, którzy zagubili sens życia, dlatego oazowa młodzież w parafii Chrystusa Króla w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie zorganizowała spotkanie na temat: Miłość mnie zmienia.

Przypomnieliśmy sobie i innym, że Bóg stał się człowiekiem, aby pokazać, jak bardzo nas kocha. Możemy zawsze zwracać się do Niego, nazywając Go Ojcem. Otrzymaliśmy od Niego wielki dar wiary, który pragniemy przekazywać miłością, bo miłość to jedyny skarb, który rozmnaża się przez dzielenie.

Po wspólnej modlitwie wyszliśmy na ulice naszego miasta, aby obdarzać ludzi miłością, którą dał nam Bóg. Osoby, do których podchodziliśmy, otrzymywały cukierek z napisem: „Miłość Chrystusa jest słodka i niech ona przenika Wasze serca na 2014 rok.” Wręczaliśmy także czyste kartki z napisem: „Bóg daje czas i zawsze wszystko można zacząć od początku”. W mieszkańcach budziliśmy nadzieję – mówili,że to miło, gdy ktoś o nich pamięta. To Jezus dawał natchnienie, do kogo należało podejść, i komu ta czysta kartka mogła pokazać nową drogę do Boga.

Po ewangelizacji oaza przeżywała adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękowaliśmy Bogu za możliwość dzielenia się z innymi wiarą i miłością, za dobre słowa i za te nieprzyjemne. Alleluja za wszystko!

A na koniec nasza wspólnota dzieliła radość bycia razem. Odbył się bal Nowej Kultury, która wyrażała się w ubiorze, mowie, sposobie bycia, a także muzyce, odpowiedniej dla Nowego Człowieka.

s. Marietta Miksa

Dod. Wiola Szepietowska dnia 7-01-2014 o godz. 8:48

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

X. PAweł
Не нам, Боже не нам...
+M Ja wiem, że to na chwałę Bożą, ale, Siostro Marietto - mistrzostwo!!! głęboki ukłon i pozdrowienia dla dzieci. (7-01-2014, 21:47)
Kasia
Radość
Brawo siostro! Na zdjęciu widać kilka osób które były w Krościenku na Kopiej Górce. Praca wre jak widać :-) (10-01-2014, 13:45)
s.Marietta Miksa
Oaza z Nowogradu Ukraina
Dziękuję serdecznie za dobre i pełne miłości słowa! Bóg zapłać! Moja Kochana duchowa Rodzino! ALLELUJA! Młodzież również przesyła pozdrowienia!!! (11-01-2014, 17:16)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Siostra z Ukrainy (5-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

Miej odwagę życia (22-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.