oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Dzień diakonii

Marsz Wyzwolenia Narodów

Świeca matka

Nasze strony

Kapucyni prowincji warszawskiej

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Diecezjalna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych w Katowicach

Modlitwa i post za Ukrainę

Na stronie oazaukraina.blogspot.com napisałem prośbę do ukraińskich oazowiczów. Bracia w Polsce - proszę Was o to samo!

Nasi biskupi prosili nas o post i modlitwę w intencji pokojowego zakończenia konfliktu. Teraz jesteśmy świadkami eskalacji tego konfliktu, dlatego trzeba nam dalej prosić Pana o miłosierdzie dla Ukrainy.

W odezwie Rady Kościołów czytamy: "Wzywamy wiernych, by dalej modlili się za Ukrainę, za jej pokój, jedność i niezależność. W jedności siła narodu - Boże daj nam jedność!" Także biskup Stanisław Szyrokoradiuk wzywa: "Zwyciężyć takie zło można tylko modlitwą i postem. Wzywam wszystkich do modlitwy: za tych którzy zginęli, i do modlitwy za tych, którzy walczą."

I jeszcze prosto z Kijowa informacja od pary z Domowego Kościoła i ich prośba do uczestników Kongregacji i wszystkich uczestników Ruchu. Z dwudziestu pięciu osób, które miały być z nami na Kongregacji, będzie chyba tylko dziesięć. Sytuacja na Ukrainie zmienia się z godziny na godzinę, są utrudnienia na przejściach granicznych.

Ze względu na sytuację wyjeżdżają księża z Polski. Prosimy uczestników Kongregacji i całą wspólnotę Ruchu Światło-Życie o modlitwę za nasz kraj, za każdego mieszkańca Ukrainy bez względu na wyznanie. Wierzymy, że ta walka doprowadzi nas do wolności od rosyjskiego buta i zasieje w sercach Ukraińców pragnienie powrotu do źródła prawdziwej miłości, która jest w Chrystusie Jezusie.

Lionia i Wika z dziećmi

Niech naszą ofiarą będzie jeszcze silniejsza modlitwa i post o chlebie i wodzie w piątek, 21 lutego br. Boże, ratuj nas od bratobójczej wojny.

ks. Piotr Główka

Moderator Diecezjalny Ruchu Światło Życie

w diecezji kamieniecko-podolskiej

Dod. Wiola Szepietowska dnia 20-02-2014 o godz. 11:29

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Siostra z Ukrainy (5-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

Modlitwa o błogosławionego (28-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.