oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Znak Domowego Kościoła

Szkoła życia

Nowa kultura - ideał wychowawczy Ruchu Światło-Życie

Nasze strony

Archidiecezja częstochowska

Domowy Kościół w Niemczech

Diecezja łowicka

Prezentacja piosenki i znaczka roku formacyjnego 2014/15

W czasie Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie po raz pierwszy są prezentowane oficjalnie hasło kolejnego roku formacyjnego - Radość Ewangelii - oraz piosenka, ponieważ kongregacja jest czasem wspólnotowego, „ogólnoruchowego” czytania tematu roku, by rozumieć go i realizować w konkretnych sytuacjach: latem na oazach, później podczas formacji rocznej, we własnym życiu – także po zakończeniu roku formacyjnego.

Wyniki konkursu

Piosenką roku formacyjnego 2014/2015 będzie Radość przemienionych serc (sł. Katarzyna Jaskólska, muz. Adrianna Rękawiecka).

Jako piosenkę roku cały Ruch zacznie ją śpiewać od czasu Centralnej Oazy Matki.

Radość przemienionych serc - nuty

Radość przemienionych serc - tekst

Radość przemienionych serc

Jaka jest rola tego szczególnego śpiewu, nazywanego piosenką roku w tradycji Ruchu?

Ani kantata, ani przebój lata…

Piosenkapieśńśpiew roku w naszej oazowej tradycji

Może trzeba i warto postawić sobie pytanie, jaka jest rola tego szczególnego śpiewu, nazywanego piosenką roku w tradycji Ruchu. Jak wyglądały w przeszłości, jaka jest ich historia.

Zwyczaj proponowania piosenki roku datuje się od roku 1973 (por. M. Paluch, Zarys historii Ruchu Światło-Życie, wyd. Światło-Życie Lublin-Kraków 1998, s.149-150). (...) Zawsze próbowano je dobierać do tematu Oazy Żywego Kościoła czy hasła danego roku pracy formacyjnej Ruchu Światło-Życie. Taki był zamysł Założyciela Ruchu, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez pierwsze 17 lat nie były to kompozycje, które powstawały w Ruchu, lecz tłumaczenia i adaptacje przejęte z innych, rozbudzonych apostolsko środowisk. W najlepszym przypadku tłumaczami tych śpiewów były osoby związane wtedy ściśle z Ruchem (ks. Stanisław Bujnowski, s. Maria Stecka RSCJ, ks. Wojciech Danielski).

Pierwsza własna piosenka roku, powstała w łonie Ruchu, to kompozycja Elżbiety Maier pt. O Matko z Częstochowskiego Wizerunku... z roku 1990 do słów opartych na modlitwie ks. Franciszka Blachnickiego do Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności, Źródła światła i życia. Potem następują jeszcze w roku 1991 dwie pieśni przejęte z międzynarodowego repertuaru wspólnot charyzmatyczno-ewangelizacyjnych oraz trzy pieśni o podobnej proweniencji w latach 1992, 1993 i 1995. W roku 1994 pojawia się następny własny utwór, kolejna kompozycja E. Maier Ojcze nasz, miłość daj... Od tego czasu datuje się przełom, którym można naprawdę się cieszyć. Pojawiają się kompozycje własne Ruchu, pisane przez jego członków lub też komponowane dla Ruchu na prośbę Odpowiedzialnych Ruchu. (...)

Z faktu nowej i utrzymującej się tradycji związanej z piosenkami roku z całą pewnością należy się cieszyć i jak najbardziej ją popierać.

Przyglądając się kompozycjom ostatnich lat (a nawet wcześniejszym propozycjom), trudno im tak naprawdę przyznać status piosenki. Piosenka kojarzy się nam przecież z czymś pogodnym, niefrasobliwym, może nawet pięknym i porywającym – ale niekoniecznie podejmującym zasadnicze tematy naszego życia z Bogiem, naszej wiary, naszej odpowiedzialności w Kościele, ewangelizacji. Być może także w tej kwestii warto usłyszeć zaproszenie Ojca Świętego – Wypłyń na głębię... Nie wiem, jakie tematy formacyjne będą zadane naszemu Ruchowi w najbliższych latach, ale z pewnością będą to sprawy pozostające w harmonii z zachętami Kościoła, z podejmowaniem wyzwań nowego tysiąclecia; będące rezonansem tego, co objawi Duch Święty Kościołowi, a w nim również naszemu Ruchowi. Osobiście sugerowałabym, by nie mówić o piosence roku, czy może nawet nie o pieśni (to mogłoby budzić liturgiczne skojarzenia... choć niektóre z nich mogłyby być również wykonywane w ramach liturgii!), ale po prostu o śpiewie roku. Takie określenie odpowiadałoby bardziej prawdzie, jak wskazuje dotychczasowe doświadczenie i dawałoby większą swobodę autorom tekstu i opracowania muzycznego.

Gizela Skop

fragmenty tekstu opublikowanego w Oazie nr 64, listopad-grudzień 2003

Dod. Wiola Szepietowska dnia 22-02-2014 o godz. 14:20

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Ignavis
Link
Stąd też można pobrać: http://www.kamuzo.net/index.php/start/relacje-z-wydarzen/206-radosc-przemienionych-serc-piosenka-roku-ozk-2014 (22-02-2014, 17:38)
K.
Naprawdę?
Ten motyw w refrenie brzmi mi bardzo podobnie do motywu z „Dziewczyny mojego chłopaka” Brodki... poza tym trzeci raz piosenka w której jest niespójna muzycznie i pseudointeligentnie przekombinowana tekstowo. Gdzie tu prostota i integracja? Przykro mi.. :( (22-02-2014, 23:09)
roca
Mam wątpliwości....
Piosenka bardzo ambitna. Pytanie tylko kto to ma śpiewać? Melodia w wielu miejscach zaskakuje. Może jednak warto wrócić do prostszych form muzycznych, które będzie mogła nauczyć się i wykonać także ta mniej uzdolniona muzycznie część naszego ruchu? (22-02-2014, 23:40)
Magda
A moim zdaniem jest świetna!
I nie wiem, co Wam w niej nie pasuje... Jest prosta, radosna, z jasnym konkretnym przesłaniem i wpada w ucho :) Przeważnie będzie śpiewana przy akompaniamencie gitary, więc podobieństwo do Brodki zniknie. To jest zdanie nieuzdolnionej muzycznie ;) (23-02-2014, 0:49)
krzysiek
Nuda
niestety znowu nuda i to samo „kopyto”. dla czego nie możecoe zrobic czegoś profesjonalnie ... (23-02-2014, 2:16)
muzyk_olog
a mnie się też podoba:)
mnie się podoba;) konkurs jest otwarty dla wszystkich, może warto spróbować napisać coś a nie krytykować?:) Poza tym aranżacja to nie to samo co samo co sama w sobie piosenka, nie? więc nie oceniajmy wykonania... (23-02-2014, 2:19)
Zmieszane odczucia
Trochę mi to przypomina Piaseckiego. Taki miks Piaseckiego z w/w piosenką Brodki (23-02-2014, 8:39)
esteta
A co ze znaczkiem?
Może znaczek też mógłby być wyłaniany w drodze konkursu? (23-02-2014, 11:40)
Damian
słaba piosenka
myślałem, że skoro ktoś z Zielonej Góry ją przygotował, to będzie rewolucyjnie dobra, niestety to kolejna pościelówa roku. (23-02-2014, 12:18)
Kasia
Zamiast krytykować...
Zamiast się dąsać lepiej podziękujmy za trud i pracę włożoną w przygotowanie piosenki roku. A tym, którzy krytykują radzę spróbować sił za rok! Chwała Panu! :) (23-02-2014, 13:42)
Muzyczna
Bez przesady :)
Nie warto martwić się na zapas czy piosenka będzie trudna czy łatwa do wyuczenia. Trochę zaufania do kadry muzycznej! :) Piosenka spełnia swoje zadanie, jest radosna, integracyjna. Pamiętajmy, że to tylko (i aż!) oaza, a nie opera czy filharmonia :) (23-02-2014, 13:47)
też lubiący ciekawe kompozycje
dociekam...
Ciekawym, kto zasiadał w jury i ile piosenek było zgłoszonych? (23-02-2014, 15:25)
Moger
nie dociekaj...
W jury siedzieli Ci co zawsze a piosenek zostało zgłoszonych tyle ile powinno być, słyszałem zeszłoroczną kontr piosenkę, która przegrała ze zwycięską - lepsza, prostsza i bardziej odnosząca się do tematu ale wygrywająca była napisana do słów moderatora. (23-02-2014, 15:50)
tomqz
Drzewiej...
Widzę, że niektórzy zapomnieli o trudności piosenek roku takich jak „My jego dzieci” czy „Ojcze nasz”. Przy tych pieśniach „Radość przepełnionych serc” to łatwizna ;) (23-02-2014, 16:35)
Zbyszek
Piękna :)
Według mnie, piosenka jest świetna i idealnie oddająca temat roku :) Jako początkujący muzyczny, ogarnąłem ją bez problemu i naprawdę nie ma co wykłucać się o to, która lepsza, bo chyba nie o to chodzi... (23-02-2014, 17:06)
Lena
Z zaciekawieniem czekałam...i stwierdzam:PIĘKNA!
Chętnie nauczę się i innych... (23-02-2014, 17:23)
Lena
I bardzo ładna aranżacja!
Gratuluję! (23-02-2014, 17:24)
:)
Komo
Piękna piosenka! Gratuluję tym, którzy ją napisali! Pełna prawdy o radości którą daje nam Pan! (23-02-2014, 17:48)
Kamuzowiczka
Cudowna piosenka ♥♥♥
Nie rozumiem tych „hejtów” ;/ Moja ulubiona piosenka! Śpiewam ją cały czas pod prysznicem;D Ma śliczną, a jednocześnie nietrudną melodię i genialny tekst! Uczyliśmy się jej na KAMUZO:) Jeśli ktoś jest zazdrosny-niech nie okazuje tego:) Pozdrawiam autorki♥ (23-02-2014, 20:15)
Zasłuchana
Cudo
Ja tam jestem zachwycona. Piękne głosy, piękna muzyka :D (23-02-2014, 20:18)
♫♥
świetna!!!
Już się nie mogę doczekać kiedy ją będziemy śpiewać na oazie!!! ♥♥♥ (23-02-2014, 20:39)
:*
świetna!!!
według mnie ta piosenka jest świetna i idealna na tegoroczne oazy!!! pozdrowienia dla autorów!!! (23-02-2014, 20:44)
miqu
Na KO poszła super :)
Myślę, że nie doceniacie ludzkiego entuzjazmu i odrobiny cierpliwości ze strony animatorów muzycznych w kwestii dosłownie paru nieoczywistych momentów Piosenki ;) nie jest aż taka trudna, melodia wchodzi w ucho, słowa pięknie odnosza się do tematu roku :) (23-02-2014, 22:17)
Patrycja
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi
Wszystkim, którzy podejmują trud tworzenia - dzięki! Mnie się wszystkie podobają, nawet te trudne. (23-02-2014, 22:27)
Kinga
do Mogera
Rozmijasz się z prawdą, więc nie siej propagandy. „Pan Bóg przemówił przez oślicę, ale to nie znaczy, że mamy słuchać wszystkich osłów” (ks. dr Tomasz Jaklewicz - dzisiejsza prelekcja) (23-02-2014, 23:07)
Kamil J
Najlepsza od lat
dla mnie ta piosenka to duży krok do przodu. Melodia szybko wpadająca w ucho i (poza 2. refrenem) nietrudna. Mniej ambitni mogą nie śpiewać w głosach. Po przyjrzeniu się harmonii widać, że rozpiska wcale nie jest banalna, a jej autorka wiedziała co robi. (23-02-2014, 23:47)
Just
Brawo!
Świetna :) zielonogórsko-gorzowska pokazała, że też coś znaczy w Ruchu :) (23-02-2014, 23:58)
Monika
mnie nie powaliła...
niestety, jestem „muzyczna” i nie widzę dla tej piosenki długiego zycia - gdzie ją śpiewać? Za długa na przerywnik, bez szans na Eucharystię, może na wieczór z tekstem? Szybko pójdzie w zapomnienie (24-02-2014, 7:51)
Szerlok
Od Szerlika
Początek: „Brat Abracham... " Refren: Monika Brodka Ogólnie całość brzmi jak posklejanie kilku piosenek;) Na refrenie aż chce Doświadczenie pokazuje, że „zmyłka” przy końcu źle wychodzi przy wspólnym śpiewie. To chyba tyle zarzutów. (24-02-2014, 9:35)
Szerlok
Od Szerloka2
A teraz pozytywy: Fajnie, że nie jest bardzo skomplikowana harmonia. Melodia motywuje do wspólnego śpiewania. Jak już się wpadnie w „trans”, to można się nią radować. Pozdrawiam i gratuluję. (24-02-2014, 9:38)
Szerlok
Od Szerloka3
Przepraszam za błąd w komentarzu: Nie dokończyłem, że: Na refrenie aż chce się zaśpiewać „Wstań, powiedz nie jestem sam...” (24-02-2014, 9:39)
Zaznajomiony
do Moger
Autor zeszłorocznej piosenki roku nie zna moderatora ani kogokolwiek z jury, a tekst napisał samodzielnie. Proszę o niesianie propagandy. (24-02-2014, 9:55)
muzyk_olog
przecież już wszystko zostało napisane:)
Wszelkie skojarzenia w piosence zawsze będą, bo jak to niektórzy mówią, wszystko już zostało napisane;) Może lepiej ich się nie doszukiwać i o nich nie mówić, bo potem zamiast próbować się modlić śpiewem tą piosenką, będą przychodzić takie skojarzenia (24-02-2014, 11:06)
kl. Jacek
Od uczestnika konkursu
Gratuluję z serca zwyciężczyniom! :) Startowałem drugi rok z rzędu w konkursie i wiem, że nie jest prosto stworzyć utwór śpiewny, a nie tandetny, ambitny, a nie zbyt trudny. I w wymiarze muzyki, i tekstu. Dajmy szansę piosence, muzycznym... i Duchowi!<>< (24-02-2014, 12:11)
xyz
Dla informacji
W Jury były trzy osoby, muzycy-pedagodzy oraz członkowie Centralnej Diakonii Jedności. Utworów było zgłoszonych 14. Nie ma tutaj żadnego przekrętu ani nepotyzmu jak ktoś sugerował. (24-02-2014, 16:11)
MSZ
Wstań i idź. Głoś i czyń.
Piosenka roku jest bardzo głęboka. Gdy się jej słucha to faktycznie aż serce się raduje i chce się iść i głosić Ewangelię. Co do trudności, to bywały dużo trudniejsze piosenki roku i myślę, że nie powinno być większych problemów z nauczeniem się jej. (24-02-2014, 16:44)
She
POLECAM :)
jest piękna i łatwo się jej nauczyć ;) (24-02-2014, 17:57)
Ola
...
Przykro się czyta komentarze, które tak krytykują Adę i Kasię, bo dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty i efekt jest naprawdę imponujący. Ale nic...takie prawo mediów. Ja ze swojej strony BARDZO GRATULUJĘ!!! Brawo :) (24-02-2014, 18:03)
abba
Jeśli piosenka roku ma mieć przesłanie
i prawie każdy powinien umieć ją zaśpiewać, to myślę, że najwyższy czas, by następne piosenki roku zamawiać we Wspólnocie Miłości Ukrzyżowanej. W przeciwnym przypadku bardzo szybko zakończą swój żywot. (24-02-2014, 19:47)
Z
Owszem, można zamawiać
1. ale lepiej jest pobudzać twórczość oazowiczów 2. nie ma żadnych gwarancji, że autor który skomponował ileś dobrych utworów, skomponuje kolejny dobry. W przeszłości zamawiano niekiedy u znanych autorów - i też były narzekania. (24-02-2014, 20:13)
Paweł
Piękne!
Prosty, a zarazem piękny tekst. Melodia piękna i chwytliwa. Będziemy śpiewać z wielkim entuzjazmem i RADOŚCIĄ. Chwała Panu! (24-02-2014, 21:56)
Agata Z
Radość!
Piosenka jest piękna. Dobrze się jej słucha i ma mądry tekst. Myślę, że warto zacząć się jej uczyć zamiast marudzić:) do oaz letnich zdążymy!:) (24-02-2014, 22:33)
Domi
Pokój!
Jestem zachwycona tą piosenką, już się wzruszam na myśl o kolejnych rekolekcjach wakacyjnych i Dniach Wspólnoty, na których będziemy to śpiewać! Ale ja się zawsze wzruszam :D (24-02-2014, 22:49)
eM
No rzeczywiście jest trudna, zwłaszcza przy
np. W dialogu miłości, W świętych znakach, Chrystus moim światłem, Jezu Świadku Prawdy.. Polecam odsłuchać piosenki roku min. 20 lat wstecz i zobaczyć, co to jest „trudna piosenka roku”. (25-02-2014, 11:01)
Ula
łatwa/trudna
Nie chodzi o to czy piosenka jest łatwa czy trudna, ale nie jest porywającą i entuzjazmu u dzieci młodzieży nie wywoła. I znowu za szkole śpiewu będą jęki i stęki... (25-02-2014, 17:53)
Kwiat
Więcej optymizmu!
Piosenka jest świetna! Przede wszystkim wszystko zawarte w tekście, bo o to tu chodzi. Melodia wcale nie jest taka trudna, jak mówicie :) Na Oazie wakacyjnej jestem pewna, że będzie się śpiewać tą piosenkę ze łzami w oczach. Jest świetnie! :) Pozdrawiam (25-02-2014, 18:23)
Monika.
Serio?
Nie rozumiem dlaczego sporo osób krytykuje piosenkę. Jeśli komuś się nie podoba, niech sam napisze.. Bardzo łatwo jest krytykować czyjąś ciężką pracę, niż samemu wziąć się do działania.. Chcecie „żywiołowej” piosenki? Czekam na utwory Waszego autorstwa... (26-02-2014, 8:39)
Marcin Łęczycki
To nie jest zwykła piosenka
Bracia i siostry: Piosenka Roku jest naszą pieśnią sztandarową na najbliższy rok. Ucieszcie się nią, weźcie ją na Namiot Spotkania, odkrywajcie, módlcie się nią. Krytykować można, ale wtedy, gdy jest to przemyślane. Pamiętajmy o Nowej Kulturze! (26-02-2014, 12:25)
Patrycja
Pokój :)
Dzięki, Marcinie, za Twój komentarz. Ku rozwianiu wątpliwości... niektórych ;) - nieco szerzej o tegorocznej Piosence: http://www.oaza.pl/dokument.php?id=4553 (26-02-2014, 14:02)
Jacek M.
Jest potencjał ale...
W piosence jest potencjał ale.. W zasadzie powinna się zacząć końcem. Mcny akcet trójgłosowym refrenem -dobrze napisanym i solo głos w zwrotkach. Okropna ta maniera solistki i melizmaty na samogołoskach. Synkopy byłyby świetne. No i trochę za dł. zwrotki (27-02-2014, 17:36)
nowa
rada
taka mała rada dla niektórych komentujących: wolność słowa - w porządku, ale przy wyrażaniu krytyki warto pomyśleć, jak się z tymi słowami będzie czuła strona krytykowana. czasem warto jeszcze raz przeczytać, co się napisało. pozdrawiam serdecznie. (28-02-2014, 0:16)
Ewa
Pozytywnie
Bardzo fajna piosenka :) Pozdrawiam wszystkich wykonawców :) (28-02-2014, 15:52)
Gerard Gerard
Prośba do odpowiedzialnych
Kolejna piosenka roku do nauczenia i śpiewania wyłącznie przez diakonie muzyczne. Czy pamiętacie jak piosenką roku było „Serce wielkie nam Daj” - śpiewali wszyscy, aż świątynia drżała, aż serce rosło. Proszę, błagam Was odpowiedzialnych zmieńcie to. (1-03-2014, 11:46)
Marek
co to ma być?
Kto pozwala aby piosenkami roku były utwory? Przecież na szkole śpiewu ludzi szlag trafi jak będą się mieli czegoś takiego nauczyć. Dlaczego nigdy nie możecie stworzyć czegoś co ma ręce i nogi. Bez wydziwiania i silenia się na wątpliwe walory artystyczne. (1-03-2014, 23:06)
Zbyszek
Jak ja to zaśpiewam?
Piosenka podoba mi się, ale... Kto decyduje o wyborze piosenki roku? Od lat utwory są coraz trudniejsze do zaśpiewania dla pospolitego fałszerza nut ;-) Może jednak coś prostszego w formie, coś co chwyci i porwie jak „Barka” czy „Zwiastunom z gór”? (1-03-2014, 23:50)
likus
piękna pieśń
może już zakończmy te jałowe dyskusje. przydałoby się trochę posłuszeństwa wobec zwierzchników Kościoła, w tym wypadku moderatora generalnego. Mnie się piosenka podoba i cieszę się, że akurat ta wygrała, ale to kwestia gustu. Chwała Panu! (2-03-2014, 0:32)
Marek
wybór
Kto wybiera piosenkę roku? Można gdzieś posłuchać innych propozycji? (2-03-2014, 22:02)
milczący
Sprawdzian
Sprawdzianem piosenki roku jest jej przetrwanie. Proszę szanownej komisji zwrócić uwagę, które piosenki roku były piosenką roku (jednego roku), a które śpiewa się po dziś dzień. Może i piosenka ładna,lecz „ani kantata, ani przebój lata” (2-03-2014, 22:32)
Kalun
Polecam wywiad z autorkami:
http://kamuzo.net/index.php/2-bezkategorii/205-radosc-przemienionych-serc-chwycila (5-03-2014, 11:52)
oazowiczka :D
ta piosenka jest cudowna
i z usmiechem na twarzy bede ja spiewala :D pozdrawiam (16-03-2014, 14:56)
Pol
kilka uwag 1
Po 1 piosenka całkiem niezła na rozesłanie(tzw. na wyjscie) a jak sie wydaje za długa to może wystarczyć refren ew 1cz 1 zwrotki. (9-04-2014, 22:08)
Pol
kilka uwag 2
po 2 niestety „muzycy-pedagodzy” w jury skutkują tym że piosenka aby wygrać musi mieć troche udziwnień inaczej nie ma szans profesjonaliści tak już mają (9-04-2014, 22:10)
Pol
kilka uwag 3
3. na tle poprzednich ta jest całkiem łatwa więc nie narzekajmy (9-04-2014, 22:13)
Marcin Maćkiewicz
Wsłuchajmy się jeszcze raz
Wsłuchajmy się jeszcze raz, proponuję piosenkę nagrać na þłytę audio i odsłuchać w normalnym sprzęcie i posłuchać ją z dwa lub trzy razy, jestem przekonany że 90% narzekających na tą piosenkę zmieni zdanie (25-04-2014, 0:12)
Marcin Maćkiewicz
Do narzekających
przestańcie jęczeć że się nie podoba, taki mądry jeden z drugim a nie potrafi się podpisać imieniem i nazwiskiem, krytykanci z oślej ławki.....Proszę bardzo gitara do ręki, chyba że bardziej ambitni to może i piano nagraj i zgłoś na piosenkę roku (25-04-2014, 0:20)
pankracy
znak roku
oczywiście jakiejś rozsądnej rozdzielczości brak - bo przecież po co dawać duży link - jeszcze ktoś użyje i będzie pięknie - niech używa pikselozy - da przynajmniej świadectwo że chciał ;p (1-07-2014, 20:48)
Tomek
Do narzekaczy..
Popieram Maćka Łęczyckiego - właściwie mógłby tu pozostać tylko jego komentarz. A propos trudności w śpiewaniu - następny wpis ;) (2-07-2014, 11:17)
Tomek
Do narzekaczy - cd.
Pamiętam, gdy piosenką roku było „W świętych znakach...” - nasi muzyczni na I ONŻ nie byli w stanie nas tego nauczyć, „bo za trudne”, a na Dniu Wspólnoty jedna z ODB zaśpiewała to na 4 głosy..:) Fakt autentyczny;) (2-07-2014, 11:19)
Zbyszek
Podkład
Witam Serdecznie. Bardzo potrzebuje podkład do piosenki roku. Jeśli ktoś ma proszę wysłać na maila: mlody4541@wp.pl (16-07-2014, 16:53)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

III Krajowa Kongregacja Odpowiedzialnych na Słowacji (23-03-2014)

Nagrania z XXXIX Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie (15-03-2014)

Zdjęcia z liturgii w czasie Kongregacji Odpowiedzialnych (27-02-2014)

Kongregacja od niedzieli do niedzieli (27-02-2014)

Wyniki konkursu na piosenkę roku 2014/2015 (26-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.