oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Okienko - wydarzenie z 11 czerwca 1973 r.

Góra "Tabor" - góra Błyszcz

COM - Centralna Oaza Matka

Nasze strony

Krucjata Wyzwolenia Człowieka na Słowacji

Słowacja

Domowy Kościół w Zielonej Górze

Modlitwa o błogosławionego

W koszalińskiej katedrze członkowie Ruchu Światło-Życie modlili się o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Mszy św. przewodniczył moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Tomasz Tomaszewski.

- Stajemy wobec historii życia człowieka, z którego jak z żyznej gleby wyrosło wielkie drzewo. Bóg przemówił do niego, a on nie zatracił tego charyzmatu. Nie zatrzymał go dla siebie, ale mimo różnych trudności gromadził ludzi nie wokół siebie, ale wokół Chrystusa - mówił w homilii. - Ruch, który stworzył, to nieustanne kształtowanie nowego człowieka. Człowiek ten dzięki otwarciu na działanie Bożej miłości ma umieć odpierać pokusy i wszystko to, co będzie go odrywać od źródła Bożej miłości. Dlatego ks. Blachnicki postawił na wspólnotę. Każdy potrzebuje poczucia, że nie jest sam. Nie jest pojedynczą gałązką, ale częścią wielkiego drzewa, jakim jest Ruch Światło-Życie, a to drzewo tkwi korzeniami w miłości Boga do człowieka - mówił duszpasterz.

za: koszalin.gosc.pl

Dod. Wiola Szepietowska dnia 28-02-2014 o godz. 22:57

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Radość Ewangelii (13-05-2014)

Rocznica powrotu Ojca (1-04-2014)

Otwórzcie drzwi Chrystusowi (27-03-2014)

Jak na oazie z Ojcem Franciszkiem (13-03-2014)

Wydawnictwo Światło-Życie zaprasza! (8-03-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.