oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Świeca matka

Agape - piękna miłość

Jagiellońska

Nasze strony

Diecezja gliwicka

Archidiecezja poznańska

Diecezja bielsko-żywiecka

Siostra z Ukrainy

Siostra Jadwiga Skudro urodziła się w Kijowie 17 grudnia 1914 roku i tego samego dnia była ochrzczona w kościele św. Aleksandra. W parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie członkowie Ruchu Światło-Życie przygotowali prezentację, która pozwoliła im lepiej poznać życiorys tej siostry zakonnej.

Służenie w Oazie rozpoczęła mając sześćdziesiąt lat. Ojciec Blachnicki wprowadził ją w charyzmat Ruchu. Brała udział w I Kongregacji Ruchu Światło-Życie w 1976 r. w Krościenku, podczas której Ruch Żywego Kościoła zmienił nazwę na Ruch Światło-Życie. Zachwycała innych swoją osobowością, mądrością głoszenia konferencji. Nazywano ją Matką. Była zawsze radosna, tryskająca energią, poczuciem humoru, wymagająca z miłością. Odeszła do Pana 28 września 2009 roku. Zostawiła po sobie piękny, pożegnalny list, że nie da spokoju Oazie i będzie wciąż obecna duchowo.

Po zakończonej prezentacji przedstawiciele Domowego Kościoła, młodzieży i Dzieci Bożych podzielili się swoimi przeżyciami. Wszystkim s. Jadwiga stała się bliska, szczególnie przez to, że urodziła się na Ukrainie.

Większość wyrażała swoją radość, że tacy ludzie i to z naszej oazowej wspólnoty przyszli na świat na tej ziemi. Teraz, gdy Ukraina boryka się z tyloma problemami, niebiescy orędownicy są bardzo potrzebni.

Potem odbyła się celebracja III Kroku dla tych, którzy przechodzą formację deuterokatechumenalną. Włodzimierz, Maksym, Olga, Irena, Sofia, Tatiana, na nowo otrzymali namaszczenie Duchem Świętym. Modliliśmy się za nich, aby w pełni stali się tego uczestnikami. Niech w tym pomaga im Ojciec, i Syn, i Duch Święty. Amen.

s. Marietta Miksa

Dod. Wiola Szepietowska dnia 5-03-2014 o godz. 8:20

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Ania i Przemek
Wspaniałe rzeczy!
Siostro,dzięki za to że pokazujesz,że na Ukrainie kwitnie Nowe Życie i że tak pięknie rośnie pokolenie oazowiczów. Trwajcie w tym charyzmacie. Pamiętamy o Was! Pozdrawiamy Was serdecznie (5-03-2014, 15:24)
S.Marietta z Ukrainy
Kochani!
Witam serdecznie Aniu, Przemku miło Was słyszeć. Podzielę się radością z wiedzy naszych Dzieci Bożych: Sumienie pomaga nam odróżnić grzech od kapłana :) A to oznacza, że jeszcze muszę wiele orać i siać do Nowego Życia i w sobie też! ALLELUJA! Dzięki! (5-03-2014, 16:22)
Monika
Dzieci...
Ależ Siostro, to bardzo głęboka teologia: zły jest czyn, a nie człowiek. Mądre dzieciaczki, nie ma co! (6-03-2014, 8:53)
s.Marietta z Ukrainy
Pozdrawiam
ooo... nie pomyślałam o tym - DZIĘKI!!! (7-03-2014, 9:21)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śladami świętego Piotra (11-06-2014)

Kto przytuli krzyż (18-03-2014)

Oazy 2014 we Lwowie (1-03-2014)

Miej odwagę życia (22-02-2014)

Modlitwa i post za Ukrainę (20-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.