oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Szkoła modlitwy

Dialog małżeński - jedno ze Zobowiązań Domowego Kościoła

Filia - kilka sąsiednich diecezji

Nasze strony

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna w Katowicach

Archidiecezja poznańska

Domowy Kościół w Koszalinie

Buraki

Płyta miała się ukazać w listopadzie, jednak muzycy uznali, że pracują w stresie i postanowili przełożyć premierę. Czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy się. Nadszedł 1 kwietnia, dzień, w którym krążek „A morał z tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki” ujrzał światło dzienne.

LUXTORPEDA - "MAMBAŁAGA"

To trzeci album grupy Luxtorpeda, która wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Ich pierwszy album zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku. Przebój „Autystyczny” był na pierwszym miejscu wielu list przebojów, m.in. w Trójce, Esce Rock oraz Antyradiu. Równo rok po debiucie ukazał się drugi album – „Robaki”, który po miesiącu sprzedaży uzyskał miano „złotej płyty”. Utwór „Wilki Dwa” dziewięciokrotnie był na pierwszym miejscu na Liście Przebojów Trójki.

Przed premierą zespół postąpił podobnie jak z „Robakami” i udostępniał dzień po dniu po jednej piosence. „Nie kupujcie kota w worku.” pisał Litza na Luxtorpeda OFFICIAL na Facebooku, dołączając do tego pierwszą piosenkę pt. „Ostatni”. Jest to utwór, który ostrym brzmieniem rozpoczyna płytę, i nie pozostawia cienia złudzeń – ta płyta musi być mocna. Porusza wiele ważnych tematów, m. in. kłamstwo (Samotna), wychowywanie się bez ojca i istotę przebaczenia (Nieobecny Nieznajomy), stawianie „TY” przed „JA” (J.U.Z.U.T.N.U.K.U.), czy określanie ludzi cyferkami zapominając, że są wartościowi (Ostatni).

Na krążku pojawiła się młodsza siostra „Autystycznego”, czyli „Mambałaga”. Swoboda, rozrywkowość i lekkość nie pozbawia jednak tego utworu treści. Opowiada bowiem o porządkowaniu różnych spraw i wspomnień w głowie, ustaleniu hierarchii wartości – co jest nieważne i bolesne, idzie do śmietnika. Utwór ten po dwóch tygodniach obecności na Liście Przebojów Trójki trafił na pierwsze miejsce.

Bardzo ciekawa jest ballada „Pusta Studnia”. Spokojowi przeciwstawia się mocny tekst. „Często jeden człowiek dla drugiego jest taką właśnie pustą studnią. Czasem poszukuje się jakiejś treści, jakichś wartości w –wydawałoby się – odpowiednim miejscu, a tymczasem trafia się na pustkę” powiedział Hans w wywiadzie dla Teraz Rock (NR 4 kwiecień 2014).

Uważam, że jest to płyta godna polecenia, i choć trochę różni się od poprzednich, nadal można wyczuć charakterystyczne brzmienie i klimat Luxtorpedy. Warto zapłacić trzydzieści kilka złotych i delektować się muzyką „Buraków”.

Joanna Iwaszenko

Luxtorpeda została założona w 2010 roku przez Roberta „Litzę” Friedricha – gitarzystę i wokalistę znanego z formacji takich jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, 2Tm2,3 oraz Arka Noego. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta „Drężmaka” Drężka (m.in. Arka Noego, Deus Meus, 2Tm2,3, Armia), basistę Krzysztofa „Kmietę” Kmiecika (m.in. Arka Noego, Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza „Krzyżyka” Krzyżaniaka (Turbo, Armia). W 2011 roku skład uzupełnił raper Przemysław „Hans” Frencel znany z duetu 52 Dębiec.

Dod. Wiola Szepietowska dnia 24-04-2014 o godz. 11:09

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Śpiewnik na Dni Wspólnoty OŻK 2014 (10-06-2014)

KAMuzO 2014 (15-05-2014)

Przemyśl: Warsztaty muzyki liturgicznej (4-11-2013)

Rozkołysz moje serce (30-09-2013)

Radom: Weekend z gwiazdami. Warsztaty muzyczne (19-07-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.