oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Godzina świadectwa

Akt konstytutywny - akt oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła

Wieczernik

Nasze strony

Oaza na Litwie

Wspólnota Dobrego Pasterza w Olsztynie

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna w Koszalinie

Kwiat Twojego sekretu

Moja przyjaciółka powiedziała kiedyś: Jan Paweł II wprowadził do różańca tajemnice światła, a ja bym wprowadziła tajemnice dziwaczne. Bo w moim życiu wydarzyło się wiele dziwnych rzeczy, których nie potrafię zrozumieć – nawet po latach.

„Rodzice A. rozwodzą się”. „B. zapada na nieuleczalną chorobę”. „C. niespodziewanie traci pracę”. „Umiera dziecko D. i E.”. „F. odchodzi z klasztoru/seminarium”. „G. nie dostaje się na studia”. „H. zakochuje się bez wzajemności”. I jeszcze milion innych tajemnic, które nie powinny się zdarzyć, ale się zdarzyły. Albo powinny mieć inny przebieg, ale miały właśnie taki. Czasem wstydliwe, czasem bolesne sekrety. Wspomnienia, które oplątują nasze nogi. Teraźniejszość, która nas przytłacza. Dlaczego?
Patrzeć na swoje życie z Bożej perspektywy. Na CAŁE życie. Oglądać je z Jezusem i Maryją. Różaniec jest też po to.

Sprytnym sposobem stosowanym w celu oderwania człowieka od Boga jest odciąganie go od teraźniejszości. Bez końca rozpamiętujemy to, co już było (i na co nie mamy już żadnego wpływu); zamartwiamy się przyszłością (która w dużej mierze jest poza naszym zasięgiem), a umyka nam to, co mamy w całej pełni: chwila obecna.

Różaniec ma nas przywracać owej chwili obecnej: ludzkiemu i Boskiemu »dzisiaj«. Dzięki tej modlitwie tajemnice Chrystusa możemy przeżywać jako wydarzenia, które dzieją się na naszych oczach. Z drugiej strony przestajemy się bać tego wszystkiego, co tu i teraz niepokoi i boli – odkrywamy przecież, że tutaj »jest pełno Boga«. Wtedy zaś staje się czymś naturalnym przynosić na to spotkanie ze świętym człowieczeństwem Odkupiciela tak liczne problemy, lęki, trudy i projekty, które cechują nasze życie. Zrzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma (Ps 55, 23). Medytować z Różańcem znaczy powierzać nasze troski miłosiernemu Sercu Chrystusa i Sercu Jego Matki (Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae 25)1.

Agnieszka Salamucha

zdjęcie: Małgorzata Bialik

[1] Ks. Wojciech Bartkowicz, W szkole modlitwy różańcowej, Warszawa 2013, s. 40.

Dod. Wiola Szepietowska dnia 12-05-2014 o godz. 23:45

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

L&M Łódź
Cenne wskazówki.
(18-05-2014, 22:51)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Jak oazowicze powinni modlić się różańcem (3-10-2012)

Nie dla mnie? (23-01-2012)

"Modlitwa tętniąca życiem" - książka na październik! (6-10-2008)

Która Matka Boża jest lepsza? (16-12-2006)

Oazowicze na kongresie maryjnym Focolare (16-06-2003)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.