oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Drogowskazy Nowego Człowieka - zasady życia wspólnot Ruchu Światło-Życie

Nowa wspólnota - ideał wychowawczy Ruchu Światło-Życie

Animator - osoba prowadząca małą grupę

Nasze strony

Domowy Kościół w Stanach Zjednoczonych

Archidiecezja gnieźnieńska

Diecezja toruńska

Płonący krzew

Eucharystia jest jak „płonący krzew”, w którym pokornie żyje i udziela się Trójca Święta.

papież Franciszek

Lubię chodzić na liturgię do kościoła Wspólnot Jerozolimskich. Mnisi się nie spieszą. Smakują chwile bliskości z Panem. Chociaż, wbrew pozorom, są na co dzień bardzo zapracowani i miewają kłopoty finansowe. Wiedzą, że nie wszystko od nich zależy. Że nie są Bogiem. A Bóg jest z nimi. „Jeśli łaskawy jesteś dla mnie, Panie, niech pójdzie Pan w pośrodku nas”.

Szymon Hołownia w książce „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie” relacjonuje spotkanie z ojcem Andrzejem Madejem w Turkmenistanie. Zaczęło się od wspólnego oglądania wschodu słońca w górach. Hołownia ze zdumieniem zauważył, że o. Andrzej odszedł na bok i krzyczał na całe gardło: „Christos woskres! Christos woskres!”. W czasie rozmowy dziennikarz wrócił do tego wydarzenia i zapytał: „po co ojciec to robił? przecież nie było tam nikogo oprócz nas!”. Na co Madej odpowiedział: „ja nie mam niczego innego. Chrystus zmartwychwstał! To fundament mojego życia, mój jedyny skarb”.

Przypatruję się czasem z boku życiu mojego miasta. Mam wrażenie, że wszyscy ludzie, których spotykam, mają na twarzach wypisane hasło: PRZETRWAĆ. Kiedy patrzę w lustro, widzę to samo. A gdzieś blisko jest inny świat, wystarczy zetrzeć naskórek rzeczy. Całkiem dobrze to widać w Boże Ciało.

„Niczym cherubinowie Ciebie sławimy i w tajemnicy tej ich przedstawiamy, i wraz z nimi trójświętą pieśń śpiewamy Ożywiającej Trójcy, Życiodajnej Trójcy. Porzućmy, porzućmy teraz wszelką życia troskę, wszelkie troski ziemskie, aby otrzymać Króla wszechrzeczy, niewidzialnie prowadzonego przez Aniołów potęgi” (z liturgii Wspólnot Jerozolimskich).

Agnieszka Salamucha

Dod. Wiola Szepietowska dnia 18-06-2014 o godz. 12:39

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Anna
Odpowiedzialność
Bardzo ciekawe. Przestańmy się martwić ratą kredytu, czynszem za mieszkanie, tym że tracimy pracę, cenami leków w aptekach i za małymi butami dziecka. Przecież to takie nieistotne, prawda? Zapraszam do prawdziwego dorosłego odpowiedzialnego życia. (21-06-2014, 19:59)
Grzegorz Ch.
Cherubikon
Pieśń Cherubów „Niczym cherubinowie Ciebie sławimy...” nie pochodzi „z liturgii Wspólnot Jerozolimskich”, tylko z liturgii bizantyjskiej św. Jana Złotoustego. Jest ona śpiewana podczas tzw. Wielkiego Wejścia (odpowiednika naszej procesji z darami). (23-06-2014, 14:57)
Szymon S.
Re.: Odpowiedzialność
Potem rzekł do swoich uczniów: Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o życie, co macie jeść, ani o ciało, czym macie się przyodziać. życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie. (27-06-2014, 15:21)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Perła i skarb (25-07-2014)

Powołanie Abrahama (16-03-2014)

Misterium (3-12-2013)

Pytania o sakramenty (10-11-2013)

W 50. rocznicę Konstytucji o Liturgii (10-10-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.