oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Symbol roku

Ewangeliczna rewizja życia

Księga Czynów Wyzwolenia

Nasze strony

Archidiecezja warszawska

Franciszkanie prowincji krakowskiej

Ruch Światło-Życie w Carlsbergu

60. rocznica pierwszej oazy w Bibieli

W sobotę 21 czerwca w Bibieli niedaleko Tarnowskich Gór odbyły się obchody 60. rocznicy pierwszej oazy rekolekcyjnej zorganizowanej przez ks. Franciszka Blachnickiego, połączonej z rozesłaniem na rekolekcje diecezji gliwickiej. Gospodarzem spotkania był ks. moderator diecezjalny Marek Olekszyk, a wśród gości znaleźli się uczestnicy pierwszej oazy oraz Moderator Generalny Adam Wodarczyk, który wygłosił kazanie.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 1000 modlitwą przy pamiątkowej tablicy na dawnej szkole powszechnej, w której odbywały się pierwsze rekolekcje. Tablica została poświęcona rok temu przez Bp Jana Kopca. Stamtąd uczestnicy spotkania procesyjnie przeszli do kościoła parafialnego, w którym odbyła się uroczysta Msza Święta.

W kazaniu ks. Wodarczyk wspominał swoje początki w Ruchu Światło- Życie, zachęcając wszystkich do przypomnienia sobie swoich pierwszych rekolekcji, animatorów i moderatorów, dzięki którym rozpoczęła się ich droga w oazie. Ksiądz Moderator podkreślił, że przez Ruch Światło- Życie w samej Polsce przewinęło się ponad 2 miliony ludzi, którzy uczyli się żyć charyzmatem Ruchu i w nim trwać.

Przed błogosławieństwem końcowym ks. Wodarczyk poprosił obecnych w Bibieli uczestników pierwszych rekolekcji o kilka słów na temat tego, jakie były ich owoce. Mówili oni o tym, że przede wszystkim wielkim darem było spotkanie Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, które wpływało na ich dalsze życie oraz obecność w Kościele. Ksiądz Moderator zachęcił uczestników spotkania do tego, żeby sami także pomyśleli nad tym, co im dała obecność w Ruchu Światło- Życie.

Później nastąpiło rozesłanie na oazy rekolekcyjne, moderatorom i odpowiedzialnym wręczono świece oraz teczki roku.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na agapę, która odbywała się na placu kościelnym. Była okazja do zjedzenia ciepłego posiłku, wypicia kawy i do rozmowy z innymi członkami Ruchu. Młodzież zorganizowała także zabawy taneczne, w których brali udział zarówno najmłodsi, jak i ci starsi oazowicze.

Magdalena Nowicka

zdjęcia: Grzegorz Machoń

Dod. Wiola Szepietowska dnia 24-06-2014 o godz. 18:12

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Migawki z okolic zajętych przez oazy (22-07-2014)

Moja pierwsza oaza (14-07-2014)

Pięćdziesięciolecie pierwszej Oazy Niepokalanej (26-06-2013)

Pierwsza oaza (10-06-2013)

Poświęcenie tablicy pamiątkowej w Bibieli (28-05-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.