oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Godzina świadectwa

Duchowość małżeńska - dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem.

Słowo życia

Nasze strony

Centralna Diakonia Słowa

Domowy Kościół w Kanadzie

Archidiecezja krakowska

60. rocznica pierwszej oazy w Bibieli

W sobotę 21 czerwca w Bibieli niedaleko Tarnowskich Gór odbyły się obchody 60. rocznicy pierwszej oazy rekolekcyjnej zorganizowanej przez ks. Franciszka Blachnickiego, połączonej z rozesłaniem na rekolekcje diecezji gliwickiej. Gospodarzem spotkania był ks. moderator diecezjalny Marek Olekszyk, a wśród gości znaleźli się uczestnicy pierwszej oazy oraz Moderator Generalny Adam Wodarczyk, który wygłosił kazanie.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 1000 modlitwą przy pamiątkowej tablicy na dawnej szkole powszechnej, w której odbywały się pierwsze rekolekcje. Tablica została poświęcona rok temu przez Bp Jana Kopca. Stamtąd uczestnicy spotkania procesyjnie przeszli do kościoła parafialnego, w którym odbyła się uroczysta Msza Święta.

W kazaniu ks. Wodarczyk wspominał swoje początki w Ruchu Światło- Życie, zachęcając wszystkich do przypomnienia sobie swoich pierwszych rekolekcji, animatorów i moderatorów, dzięki którym rozpoczęła się ich droga w oazie. Ksiądz Moderator podkreślił, że przez Ruch Światło- Życie w samej Polsce przewinęło się ponad 2 miliony ludzi, którzy uczyli się żyć charyzmatem Ruchu i w nim trwać.

Przed błogosławieństwem końcowym ks. Wodarczyk poprosił obecnych w Bibieli uczestników pierwszych rekolekcji o kilka słów na temat tego, jakie były ich owoce. Mówili oni o tym, że przede wszystkim wielkim darem było spotkanie Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, które wpływało na ich dalsze życie oraz obecność w Kościele. Ksiądz Moderator zachęcił uczestników spotkania do tego, żeby sami także pomyśleli nad tym, co im dała obecność w Ruchu Światło- Życie.

Później nastąpiło rozesłanie na oazy rekolekcyjne, moderatorom i odpowiedzialnym wręczono świece oraz teczki roku.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na agapę, która odbywała się na placu kościelnym. Była okazja do zjedzenia ciepłego posiłku, wypicia kawy i do rozmowy z innymi członkami Ruchu. Młodzież zorganizowała także zabawy taneczne, w których brali udział zarówno najmłodsi, jak i ci starsi oazowicze.

Magdalena Nowicka

zdjęcia: Grzegorz Machoń

Dod. Wiola Szepietowska dnia 24-06-2014 o godz. 18:12

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Migawki z okolic zajętych przez oazy (22-07-2014)

Moja pierwsza oaza (14-07-2014)

Pięćdziesięciolecie pierwszej Oazy Niepokalanej (26-06-2013)

Pierwsza oaza (10-06-2013)

Poświęcenie tablicy pamiątkowej w Bibieli (28-05-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.