oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Exsultate Deo

Piosenka roku

Obrzędy Chrześcijańskiego Wtajemniczenia Dorosłych

Nasze strony

Diecezja siedlecka

Diecezja drohiczyńska

Dom rekolekcyjny „Emaus″ w Koniakowie

Rekolekcje w Kenii: Pierwsze kroki

W tegoroczne wakacje w Kenii odbędą się pierwsze rekolekcje oazowe, które pomogą przygotować Magdalena i Przemysław Skibińscy, członkowie Domowego Kościoła w Archidiecezji Wrocławskiej.

Od kilku dni jesteśmy już w Kenii. Niczego nam tu nie brakuje. Mieszkamy na plebanii z ks. proboszczem Francisem i neoprezbiterem Erickiem. Każdy dzień rozpoczynamy od Mszy Świętej. Zwykle o 645 lub 700. Wczoraj byliśmy nawet na dwóch Mszach. Tu jest taki zwyczaj, że każda szkoła ma osobno Mszę i czasem jeździmy z ojcami do różnych miejsc w ciągu dnia. Niektóre Msze są tańczone. Ciekawe doświadczenie. Do tego te egzotyczne śpiewy w Kiswahili.

Nasza praca tutaj jest całkiem misjonarska. Myślałam, że więcej będzie takiej zwykłej pomocy w parafii czy szkole, ale ojcu głównie chodzi o to, byśmy jeździli ze świadectwem, prowadzili seminaria, małe grupy. Wczoraj mówiliśmy o naszym przeżywaniu Mszy Świętej. Dzisiaj do południa mieliśmy seminarium dla ok. 30-40 młodych na temat ewangelizacji najbliższych na podstawie Ewangelii z dnia. Najciekawsze, że na te spotkania przychodzą chrześcijanie różnych denominacji, więc nie wiadomo nawet, czy rozumieją, kiedy mówimy o sakramencie pokuty i pojednania czy Komunii Świętej. Wciąż się tego musimy uczyć. No i ćwiczymy słownictwo religijne.

Poza tym przyglądamy się funkcjonowaniu misji. Jest tu sporo Włochów. Jak mówi ks. Francis – oni są od ciała (czyli budują szkoły, zbierają fundusze), a my od ducha (czyli ewangelizacji). Ale problemów tu jest mnóstwo. Może nawet więcej niż u nas.

Mamy już ośrodek na rekolekcje i zbieramy teraz grupy z różnych parafii. Młodzież jest dobra i po takich przejściach, jakie nam się nie śnią. Judyta z Izą fajnie z nami pracują i we wszystko nas wprowadzają, mamy dobre współpracowniczki na niwie Pańskiej. Liczymy na owoce tych rekolekcji.

Pozdrawiamy serdecznie.

Magda i Przemek Skibińscy

Dod. Wiola Szepietowska dnia 15-07-2014 o godz. 9:14

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

MZ
Alleluja!
Bogu niech będą dzięki! Owocnej pracy, AMDG! (15-07-2014, 9:48)
AG
chwała Panu!
Niech Was dalej prowadzi (15-07-2014, 15:21)
Elżbieta i Jurek z Poznania
Szczęść Boże.
Szczęść Boże Wam na tę posługę na misjach. Dziękujemy za tą pierwszą relację z Kenii. Czekamy na kolejne. Serdecznie pozdrawiamy. (15-07-2014, 23:33)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Rekolekcje w Kenii: Assante znaczy dziękuję (25-08-2014)

Rekolekcje w Kenii: Co można robić na misjach? (31-07-2014)

Przygotowania do rekolekcji w Kenii (31-07-2014)

Rekolekcje w Kenii: Wsparcie finansowe (16-07-2014)

Nasz człowiek w Kabindzie (24-06-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.