oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Dzień moderatora

Nowy człowiek - ideał wychowawczy Ruchu Światło-Życie

Wojsko Gedeona

Nasze strony

Domowy Kościół w Koszalinie

Diakonia Misyjna w Łodzi

Domowy Kościół w Warszawie Pradze

Rekolekcje w Kenii: Pierwsze kroki

W tegoroczne wakacje w Kenii odbędą się pierwsze rekolekcje oazowe, które pomogą przygotować Magdalena i Przemysław Skibińscy, członkowie Domowego Kościoła w Archidiecezji Wrocławskiej.

Od kilku dni jesteśmy już w Kenii. Niczego nam tu nie brakuje. Mieszkamy na plebanii z ks. proboszczem Francisem i neoprezbiterem Erickiem. Każdy dzień rozpoczynamy od Mszy Świętej. Zwykle o 645 lub 700. Wczoraj byliśmy nawet na dwóch Mszach. Tu jest taki zwyczaj, że każda szkoła ma osobno Mszę i czasem jeździmy z ojcami do różnych miejsc w ciągu dnia. Niektóre Msze są tańczone. Ciekawe doświadczenie. Do tego te egzotyczne śpiewy w Kiswahili.

Nasza praca tutaj jest całkiem misjonarska. Myślałam, że więcej będzie takiej zwykłej pomocy w parafii czy szkole, ale ojcu głównie chodzi o to, byśmy jeździli ze świadectwem, prowadzili seminaria, małe grupy. Wczoraj mówiliśmy o naszym przeżywaniu Mszy Świętej. Dzisiaj do południa mieliśmy seminarium dla ok. 30-40 młodych na temat ewangelizacji najbliższych na podstawie Ewangelii z dnia. Najciekawsze, że na te spotkania przychodzą chrześcijanie różnych denominacji, więc nie wiadomo nawet, czy rozumieją, kiedy mówimy o sakramencie pokuty i pojednania czy Komunii Świętej. Wciąż się tego musimy uczyć. No i ćwiczymy słownictwo religijne.

Poza tym przyglądamy się funkcjonowaniu misji. Jest tu sporo Włochów. Jak mówi ks. Francis – oni są od ciała (czyli budują szkoły, zbierają fundusze), a my od ducha (czyli ewangelizacji). Ale problemów tu jest mnóstwo. Może nawet więcej niż u nas.

Mamy już ośrodek na rekolekcje i zbieramy teraz grupy z różnych parafii. Młodzież jest dobra i po takich przejściach, jakie nam się nie śnią. Judyta z Izą fajnie z nami pracują i we wszystko nas wprowadzają, mamy dobre współpracowniczki na niwie Pańskiej. Liczymy na owoce tych rekolekcji.

Pozdrawiamy serdecznie.

Magda i Przemek Skibińscy

Dod. Wiola Szepietowska dnia 15-07-2014 o godz. 9:14

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

MZ
Alleluja!
Bogu niech będą dzięki! Owocnej pracy, AMDG! (15-07-2014, 9:48)
AG
chwała Panu!
Niech Was dalej prowadzi (15-07-2014, 15:21)
Elżbieta i Jurek z Poznania
Szczęść Boże.
Szczęść Boże Wam na tę posługę na misjach. Dziękujemy za tą pierwszą relację z Kenii. Czekamy na kolejne. Serdecznie pozdrawiamy. (15-07-2014, 23:33)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Rekolekcje w Kenii: Assante znaczy dziękuję (25-08-2014)

Rekolekcje w Kenii: Co można robić na misjach? (31-07-2014)

Przygotowania do rekolekcji w Kenii (31-07-2014)

Rekolekcje w Kenii: Wsparcie finansowe (16-07-2014)

Nasz człowiek w Kabindzie (24-06-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.