oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Życie z życia - jedna z podstawowych zasad posługi animatorskiej w Ruchu Światło-Życie

Święto patronalne

Źródło życia

Nasze strony

Centralna Diakonia Życia

Domowy Kościół w Krakowie

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Gramy w drużynie zwycięzcy

W piątek 11 lipca w kościele św. Klemensa w Ustroniu odbył się Dzień Wspólnoty I turnusu OŻK diecezji katowickiej. Uczestniczyło w nim 9 oaz dziecięcych, młodzieżowych i Domowego Kościoła.

Obchody dnia wspólnoty rozpoczęły się tradycyjnie prezentacją poszczególnych grup. W prezentacjach przewijał się motyw Mistrzostw Świata. Grupa gospodarzy, stopień z Ustronia, przedstawiła się jako zwycięska grupa Jezusa i przyjęła do swojego grona także abp Wiktora Skworca, wręczając mu szalik z napisem „JEZUS. Gramy w drużynie zwycięzcy” -symbol grupy.

O 12.30 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem abp Wiktora Skworca.W homilii arcybiskup wzywał do radosnego głoszenia Ewangelii, powołując się na słowa papieża Franciszka, że chrześcijanin nie może spać. Na koniec Mszy Świętej arcybiskup zachęcał młodych do nauki języków, aby mogli służyć tym, którzy przyjadą do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

O 15.00 rozpoczęła się Godzina Odpowiedzialności i Misji. Ks. Wojciech Ignasiak podkreślał, że członek KWC nie może być ospały i smutny, ale ma pokazywać swoim przykładem jak się dobrze bawić. Wiele osób włączyło się do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Magdalena Nowicka

Dod. Wiola Szepietowska dnia 16-07-2014 o godz. 8:02

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Dzień Wspólnoty I turnusu OŻK 2014 (14-07-2014)

Wyszukiwarka biblijna (21-10-2013)

Zmarł ojciec ks. Ryszarda Nowaka (13-10-2013)

Dzień Wspólnoty III turnusu na Kopiej Górce (18-08-2013)

Dzień Wspólnoty II turnusu na Kopiej Górce (1-08-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.