oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

KODA - Kurs Oazowy dla Animatorów

Szkoła liturgiczna

Nabożeństwo światła i wody

Nasze strony

Domowy Kościół w Gliwicach

Drogocenna Perła

Ruch Światło-Życie na Ukrainie

Misyjnie na rekolekcjach 2014

Obecność gości z Kościoła w Chinach na oazach w Polsce nikogo już nie dziwi, ponieważ od kilku lat stało się to dobrym zwyczajem. Systematycznie krok po kroku rozrasta się to dzieło Boże. Do Polski dociera co roku kilkanaście osób z Chin. Równolegle prowadzone są systematycznie rekolekcje oazowe na chińskiej ziemi, a na kosztowne wyjazdy do Polski wysyłani są głównie liderzy wspólnot. W tym momencie zakończyły swoje rekolekcje dwie grupy oazowe w Chinach. Pod koniec lipca czworo Chińczyków przyjechało do nas, aby uczestniczyć w Kursie Oazowym dla Animatorów w Krościenku.

uczestnicy KODA podczas pikniku

Wraz z nimi rekolekcje te przeżywa jako tłumaczka siostra Franciszka, władająca płynnie językiem polskim. Z kolei siostra Katarzyna kończy formację podstawową Ruchu, przeżywając rekolekcje III stopnia w Przemyślu. Ponadto w rekolekcjach I stopnia w Krościenku uczestniczy 6-osobowa grupa wraz z diakonem Jankiem, pełniącym posługę tłumacza. W sumie w rekolekcjach bierze udział 13 osób z Chin.

Oprócz samych rekolekcji nasi goście co roku mają okazję „zasmakować Polski”. Dzieje się to dzięki wielu, wielu osobom ze wspólnot naszego Ruchu i nie tylko, które otwierają dla przybyszów z dalekiego kraju swoje domy i serca. Ich cicha, bezinteresowna miłość, gościnność, spotkania przy stole, uśmiech lub po prostu wspólnie spędzony czas, i nade wszystko wspólna modlitwa – to wszystko składa się na doświadczenie braterskiej chrześcijańskiej wspólnoty. Wielu gości podkreśla to, że przejeżdżają z miasta do miasta, a wszędzie witani są tak samo, z miłością. To także są misje.

goście z Chin zwiedzają na rowerach okolice Poznania

Podajemy koszty pobytu Chińczyków na rekolekcjach w Polsce, spoczywające na Diakonii Misyjnej:

  • 13845 zł – bilety lotnicze

  • 9620 zł – koszt pobytu na rekolekcjach

  • 568 zł – przejazdy po Polsce

  • 1000 zł – wyżywienie

Suma: 25033

Z zebranych w ciągu roku ofiar i prowadzonych akcji Diakonii misyjnej udało się opłacić do tej pory koszty przyjazdu oraz pobytu w Polsce. Brakuje nam jeszcze kwoty 9620 zł, aby opłacić pobyt na rekolekcjach, które już się rozpoczęły.

Kochani, aby sfinalizować tegoroczne dzieło misyjnych oaz, potrzebujemy jeszcze Waszego daru serca. Naprawdę nie musi to być wysoka kwota, ale wystarczy mała ofiara. Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie! Wesprzyj dzieło misyjne dokonując wpłaty na konto:

94 1560 1111 2107 0220 1803 0007
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
Ul. Blachnickiego 2, 34-450 Krościenko
z dopiskiem: Cele statutowe-misje

Centralna Diakonia Misyjna

Dod. Sylwia Konkol dnia 4-08-2014 o godz. 23:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Kasiao
KODA
Cała wspaniała 4 z fotki plus siostra Franciszka jest teraz na KODA. Dzięki za każdą złotówkę, która pomaga przeprowadzić oazę :-) (8-08-2014, 22:40)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Filipińczycy na oazie w Polsce (22-07-2014)

Diakonia Misyjna dziękuje (9-07-2014)

Posłanie poznańskiej Diakonii Misyjnej (2-07-2014)

Nasz człowiek w Kabindzie (24-06-2014)

Módl się, Pan-da! (5-06-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.