oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Szkoła życia

Teczka roku

Szkoła modlitwy

Nasze strony

Czechy

Archidiecezja lubelska

Natanael - diakonia na rzecz Ruchu Światło-Życie

By coraz mocniej wierzyć

Dlaczego trwam we wspólnocie? Myślę, że najkrócej na to pytanie można odpowiedzieć jednym zdaniem: Wierzę w Pana Boga i dlatego trwam we wspólnocie, a jednocześnie trwam w niej, by coraz mocniej wierzyć.

Przed kilkunastu laty na oazie młodzieżowej przyjęłam Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela i od tego momentu czuję się mocno związana z Ruchem Światło-Życie. Byłam w grupach modlitewnych, uczestniczyłam w rekolekcjach.

Początek mojego małżeństwa to oaza rodzin I stopnia, a po niej spotkania w kręgu rodzin. Tak się jednak złożyło, że krąg przestał istnieć, a nas pochłonęły dzieci i sprawy rodzinne. Stan ten trwał kilka lat.

Później zmieniliśmy miejsce zamieszkania. Niedługo potem dowiedzieliśmy się, że w naszej nowej parafii tworzą się kręgi rodzin. Od razu postanowiliśmy, że będziemy w nich uczestniczyć. Dlaczego? Chyba zdawaliśmy sobie sprawę, że czegoś nam przez te lata brakowało. W naszym małżeństwie zanikła więź duchowa - brakowało wzajemnego zrozumienia.

I tak już czwarty rok jesteśmy ponownie w Domowym Kościele. Comiesięczne spotkania umacniają nasze małżeństwo, pozwalają pokonywać trudności i kryzysy. Mamy jednocześnie świadomość, że gdybyśmy w pełni realizowali zobowiązania Domowego Kościoła, to upadków nie byłoby tak dużo.

Bardzo ważne są dla nas rekolekcje letnie. Jest to czas bliżej Pana Boga, codzienna Eucharystia jest źródłem wiary i umocnienia w niej. Rekolekcje to również czas zawierania wspaniałych przyjaźni. Pragnienie spotkania znów tych samych osób to jest pewnie również motywem bycia we wspólnocie. Nawet zwykłe towarzyskie spotkanie z nimi to okazja utwierdzenia się, że są ludzie, którzy myślą podobnie jak my, dla których najważniejszy jest Bóg.

Widzimy również pozytywne oddziaływanie wspólnoty na nasze dzieci - ich wychowanie i jedność z rodzicami.

Hania

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 22-10-2003 o godz. 9:31

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Wydawnictwo Światło-Życie na Pielgrzymce Domowego Kościoła do Kalisza (8-05-2014)

Dać to co najlepsze (22-03-2014)

Głód Słowa (1-03-2014)

Macie życie wieczne (5-02-2014)

Chrześcijanie tańczą (17-01-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.