oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Godzina świadectwa

Temat roku

COM - Centralna Oaza Matka

Nasze strony

Archidiecezja łódzka

Diecezja płocka

Diecezjalna Diakonia Muzyczna w Krakowie

Budować na Chrystusie
świadectwa z rekolekcji oazowych

Chcieliśmy Bogu podziękować, że mogliśmy być uczestnikami Oazy Rodzin III stopnia. Przez 15 oazowych dni zgłębialiśmy tajemnicę Kościoła. Dziękuję Bogu za to, że pozwolił na nowo odkryć bogactwo Kościoła, jego historię i tradycję. Była także okazja do spotkania z przedstawicielami innych wspólnot, które działają w Kościele. Wśród całej różnorodności charyzmatów i form działalności tych wspólnot można było odnaleźć jedność, która wypływa z tego, że wszyscy gromadzimy się wokół Chrystusa. W sercu zrodziła się radość, że i my możemy być członkami Chrystusowego Kościoła, w którym każdy człowiek może odnaleźć swoje miejsce i każdy może temu Kościołowi służyć i ubogacać go tym, czym sam został przez Boga obdarowany. Bardzo cenne były rozważania na temat chrześcijańskiej wspólnoty. Budowanie takiej nowej wspólnoty wiąże się zawsze z troską o innych, czasami z dźwiganiem cudzych ciężarów, ze służeniem drugiemu człowiekowi, budowaniem jedności i dążeniem do pokoju. Niezapomnianym przeżyciem było nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Każde małżeństwo spędziło przed Chrystusem pół godziny na modlitwie. I właściwie ten czas minął niepostrzeżenie. Tak wiele chcieliśmy Panu powiedzieć, za tak wiele podziękować i tak wiele spraw małżeńskich i rodzinnych Mu powierzyć.

Beata i Marian

Byłem w tym roku animatorem na rekolekcjach I stopnia. To, co Pan Jezus najbardziej mi pokazał podczas tych dni to prawda, że trzeba swoje życie budować na Nim, na Chrystusie. On musi być fundamentem. Z organizacją rekolekcji wiążą się różne sprawy i różne problemy. Zobaczyłem na tych rekolekcjach, że dopóki staraliśmy się tylko sami, własnymi siłami wszystko pozałatwiać to było niezmiernie ciężko. Kiedy jednak modliliśmy się powierzając wszystkie problemy Jezusowi to od razu wszystko stawało się łatwiejsze. To nie jest tylko utarty slogan. Doświadczyłem tego w rzeczywistości, że Jezus we wszystkich problemach człowiekowi pomaga, jeśli ten do Niego się zwróci. Doświadczyłem radości bycia z Chrystusem, szczególnej Jego obecności.

Robert

Czas rekolekcji był czasem zastanawiania się nad swoim życiem. Bardzo dużo myślałem o tym, aby oddać Bogu sprawę uzależnienia innych ludzi włączając się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W Ruchu jestem już dosyć długo i to pytanie długo mnie nurtowało: Podpisać Krucjatę, czy nie? Chciałem bardzo, bo wiele krzywdy ze strony alkoholu doznałem w swoim życiu. Chciałem także w ten sposób pomóc dzieciom, żeby nie musiały cierpieć, być poniżane, żeby nie musiały patrzeć na pijanych rodziców. Był jednak we mnie lęk, jak to będzie gdy szef poprosi o kupienie alkoholu, a trzeba będzie mu odmówić. Pan Bóg przemienił ten lęk i z radością podpisałem Krucjatę. Dziękuję Bogu za ten konkretny owoc tych rekolekcji.

Paweł

Na Oazie Stopnia Podstawowego poznałam Maryję, jako tę, która oddana była bez reszty Bogu. Uczyliśmy się od Niej być otwartym na Boga, słuchać Jego Słowa, wypełniać Jego wolę. W Namiocie Spotkania wraz z Maryją rozważałam tajemnice dnia. Nauczyłam się wielu rzeczy które teraz przydają się w codziennym życiu. Teraz umiem i mam odwagę przeciwstawić się złu, staram się wśród koleżanek bronić wartości, które wyznaję. Podczas nabożeństw, które były w czasie oazy otrzymaliśmy wiele wskazówek, jak mamy się zachowywać, aby być świadkami Jezusa. Starałam się dopasowywać swoje życie do wymagań Słowa Bożego. Przeżycia tej oazy zmieniły w jakimś stopniu moje życie. Wiele osób po tej oazie zauważyło we mnie zmianę.

Kasia

Byliśmy na rekolekcjach drugiego stopnia oazy rodzin. W tym roku w sposób szczególny przeżyliśmy dzień wspólnoty. Przeżywaliśmy go razem z dziewięcioma innymi oazami. Było kilka setek ludzi. Przypominały nam się czasy, gdy bywaliśmy w Krościenku, gdzie gromadzą się oazy z całego Podhala i nawet dalszych stron i gdzie bywa zazwyczaj kilka tysięcy oazowiczów. Doświadczyliśmy bogactwa Kościoła, bo zobaczyliśmy obok siebie i dzieci Boże, i młodzież i dorosłych. Towarzyszyła nam wielka radość, której sprawcą był Duch Święty. Radość ze spotkania, z doświadczenia różnorodności. A jednak to spotkanie było świadectwem jedności Kościoła, jednego celu w różnorodności powołań. Widząc taką rzeszę ludzi obok siebie łatwiej podążać droga wiary.

Anna i Jerzy

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 22-10-2003 o godz. 17:34

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Agata
Dziękuję za świadectwa.
Wszystkie te świadectwa są piękne. Bóg zapłać kazdemu z was. (1-02-2004, 13:40)
Asia
proszę o modlitwę
proszę o modlitwę, abym odnalazłam i... zaakceptowała swoje powołanie (17-02-2005, 13:25)
Martyna
Moje pierwsze rekolekcje...
Prosze o modlitwę za mnie abym owocnie i dobrze przezyla rekolekcje stopnia podstawowego bo w glębi serca troszeczkę się boję:) Dobrze że jesteście!!! (25-07-2005, 19:39)
Seweryn
Żyć z Chrystusem
Każdego dnia doświadczam Jego obecności za dar w którym to można stać się nowym wojskiem Gedeona to ty i ja stajemy wraz z Maryją pod ktzyżem wpatrując się w krzyż poprzez niego widzimy pełnie człowieczeństwa i godność człowieka (15-08-2005, 15:28)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Migawki z okolic zajętych przez oazy (22-07-2014)

Moja pierwsza oaza (14-07-2014)

60. rocznica pierwszej oazy w Bibieli (24-06-2014)

XI Konkurs fotograficzny im. Marcina Miczka (16-06-2014)

Życie moje oddaję za Kościół (8-05-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.