oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Domowy Kościół

Symbol roku

OAWE Oaza Animatorów Wielkiej Ewangelizacji

Nasze strony

Diecezjana Diakonia Liturgiczna w Zielonej Górze

Archidiecezja poznańska

Ruch Światło-Życie w Carlsbergu

Spotkałam Jezusa

Mam na imię Basia i w tym roku byłam na oazie rekolekcyjnej pierwszego stopnia. Przed wyjazdem na oazę wiele osób wpływało na moje życie, niekoniecznie pozytywnie. Były też sytuacje, które mnie przytłaczały. Po przyjściu ze szkoły niejednokrotnie czułam, że mam dość. To wszystko stawało się dla mnie zbyt ciężkie, zadawałam sobie pytanie: dlaczego tak jest ? W końcu to wszystko sprawiło, że czułam jak oddalam się od Boga.

Pewnego dnia, gdy wracałam ze szkoły, stwierdziłam, że przydałby mi się wyjazd na oazę. Miałam nadzieję, że dzięki niemu zbliżę się do Pana Boga. Ponieważ zbliżał się już czas wakacji wysłałam zgłoszenie. I tak się stało.

Wydarzeniem, które coś zmieniło w moim życiu, było przyjęcie Jezusa jako mojego osobistego Pana i Zbawiciela w piątym dniu rekolekcji.

We wspólnocie kolegów i koleżanek oraz animatorów rozważaliśmy tajemnice różańca czerpiąc z nich siły i Bożą mądrość. Podczas oazy bardzo często sięgaliśmy po Biblię i dzięki temu mogłam poznawać Jezusa, patrzeć na Jego życie, na Jego uczniów i na Maryję. To pomagało mi dokonywać osądu nad sobą i moim postępowaniem. W Namiocie Spotkania często mówiłam sobie: Stój! Patrz co robisz! Zmień coś w swoim życiu!

Innym wydarzeniem, które szczególnie przeżyłam w czasie tej oazy była Droga Krzyżowa. Bardzo lubię nabożeństwo Drogi Krzyżowej, gdyż zmusza mnie do refleksji nad moim postępowaniem. Odbyła się ona w terenie, na polnej drodze, raz pod górę, raz z góry, w otoczeniu cudownej przyrody. Można więc było w ciszy rozważyć i przemyśleć każdą jej stację. Życie jest jak ta droga, czasem trudna, czasem łatwa, piękna, ale jest to droga z Jezusem.

Od tamtej pory staram się otwierać Jezusowi drzwi mojego serca, aby kierował moim życiem. On mówi do mnie w każdej chwili mojego życia: "Oto stoję u drzwi i kołaczę..." Usłyszałam w Słowie Bożym wezwanie: "Oto stoję u drzwi i kołaczę: Jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał a on ze Mną." (Ap 3,20)

Otworzyłam Panu Jezusowi swoje serce z ufnością, że On Jest mocny przemienić moje życie.To wezwanie jest najczęściej wspominane przeze mnie, bo czasem nieświadomie zamykam Jezusowi drzwi serca, a one powinny być wciąż dla Niego otwarte.

Każdy dzień spędzony na oazie powraca, gdy oglądam zdjęcia czy notatnik. Wszystkich, z którymi spędziłam czas na oazie wspominam z uśmiechem i nigdy ich nie zapomnę. Za te wszystkie przeżycia, wrażenia i spotkane osoby CHWAŁA PANU !!!

Basia

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 22-10-2003 o godz. 17:34

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Agata
Oaza jest niezwykła.
Jestem już animatorką i wiem, ze oaza jest ruchem, bez którego bardzo ciezko byłoby mi przetrwac w niektórych sytuacjach. Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, to jeden z najwazniejszych dni w moim zyciu. Życze Ci wytrwałości w dalszym szukaniu Jezusa. (1-02-2004, 13:37)
MARTA
Powołanie do życia z Bogiem
Mam na imie Martai od ponad roku jestem na oazie w zeszłym roku. Byłam na rekolekcjachw Jaworzynce-Zapasieki. Na zerowym stopniu,gdy była spowiedzi całego mojego życiapewien ksišdz powiedział,że jeżeli ziarno nie wbije sie wziemie nie wykiełkujei wte (16-03-2004, 22:45)
x
zerowy stopień
jestemJużAnimatorkąAleNieMamSwojejGrupy.KiedyTakCzytałamŚwiadectwoBasiPrzypomniałyMiSięMojeIrekolekcjeNieByłyOneTakCudowneJakTePowyżej.MiałamOdejśćZOazy,TylkoCudSprawił,ŻeJestemIŻeSąKolejneRekolekcje.GdybyNieOazaNieWiemCoByZeMnąByłoICzyBymByła.Pozdrawiam (1-12-2004, 13:21)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Migawki z okolic zajętych przez oazy (22-07-2014)

Moja pierwsza oaza (14-07-2014)

60. rocznica pierwszej oazy w Bibieli (24-06-2014)

XI Konkurs fotograficzny im. Marcina Miczka (16-06-2014)

Życie moje oddaję za Kościół (8-05-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.