oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Symbol roku

Chleb

Statio - znak świątyni

Nasze strony

Grupa Odwaga

Kapucyni prowincji warszawskiej

Domowy Kościół w Warszawie

Chrystus Sługa
- centrum duchowości Ruchu Światło-Życie

Charakterystycznym momentem duchowości Ruchu Światło-Życie jest dążenie do zjednoczenia z Jezusem jako Tym, który jest Chrystusem - Mesjaszem - Pomazańcem, czyli Tym, który przyszedł, aby służyć i życie oddać dla wypełnienia woli Ojca i Jego planu zbawienia. W tym celu Jezus został namaszczony Duchem Świętym w myśl słów "Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność" (Łk 4, 18).

Ten biblijny obraz Chrystusa Sługi znajduje się w centrum duchowości Ruchu Światło-Życie i określa jego ideał formacyjny. Określa on powołanie członka Ruchu Światło-Życie jako powołanie do uczestnictwa w namaszczeniu Chrystusa Duchem Świętym dla dzieła ewangelizacji i wyzwolenia oraz budowania wspólnoty Kościoła. Wszczepienie w postawę Chrystusa Sługi przez namaszczenie Jego Duchem zapewnia Ruchowi Światło-Życie wewnętrzne i dynamiczne skierowanie ku wielkiej jedności planu Ojca w mocy bezinteresownej służby.

ks. Franciszek Blachnicki
Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 7-11-2003 o godz. 18:40

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Aleksandra
Czym tak naprawdę jest Oaza
Niedawno zaczęłam chodzić na spotkania oazowe, ale czym tak naprawdę jest Oaza? Nie wiem czy tak naprawdę jestem w niej dla znajomych czy dla Boga. Czy mógłby mi ktoś w wolnej chwili odpisać? to mój adres:mloda.14@poczta.onet.pl (23-01-2005, 18:44)
Mariusz z Krakowa
o oazie
Witaj. Na oazę zapewne chodzisz i dla Boga i dla ludzi. Jeśli jest wspólnota Ruchu Światło-Życie z prawdziwego zdarzenia, to porozmawieaj o tym z Animatorem, który Cię prowadzi, tzn. spotkania grupy, w której jesteś. Wspólnota pomaga trafić do Boga i iść! (8-01-2009, 11:21)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Odpust na Kopiej Górce (14-01-2014)

Zapaleni (9-01-2014)

Odpust na Kopiej Górce (15-01-2013)

Kapłan? Czynne całą dobę (19-11-2012)

Wehikuł Ducha Świętego (5-06-2012)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.