oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Godzina jedności

Kopia Górka

Krzyż animatorski

Nasze strony

Centralna Diakonia Modlitwy

Diecezja sandomierska

Diecezja pelplińska

Chrystus Sługa
- centrum duchowości Ruchu Światło-Życie

Charakterystycznym momentem duchowości Ruchu Światło-Życie jest dążenie do zjednoczenia z Jezusem jako Tym, który jest Chrystusem - Mesjaszem - Pomazańcem, czyli Tym, który przyszedł, aby służyć i życie oddać dla wypełnienia woli Ojca i Jego planu zbawienia. W tym celu Jezus został namaszczony Duchem Świętym w myśl słów "Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność" (Łk 4, 18).

Ten biblijny obraz Chrystusa Sługi znajduje się w centrum duchowości Ruchu Światło-Życie i określa jego ideał formacyjny. Określa on powołanie członka Ruchu Światło-Życie jako powołanie do uczestnictwa w namaszczeniu Chrystusa Duchem Świętym dla dzieła ewangelizacji i wyzwolenia oraz budowania wspólnoty Kościoła. Wszczepienie w postawę Chrystusa Sługi przez namaszczenie Jego Duchem zapewnia Ruchowi Światło-Życie wewnętrzne i dynamiczne skierowanie ku wielkiej jedności planu Ojca w mocy bezinteresownej służby.

ks. Franciszek Blachnicki
Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 7-11-2003 o godz. 18:40

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Aleksandra
Czym tak naprawdę jest Oaza
Niedawno zaczęłam chodzić na spotkania oazowe, ale czym tak naprawdę jest Oaza? Nie wiem czy tak naprawdę jestem w niej dla znajomych czy dla Boga. Czy mógłby mi ktoś w wolnej chwili odpisać? to mój adres:mloda.14@poczta.onet.pl (23-01-2005, 18:44)
Mariusz z Krakowa
o oazie
Witaj. Na oazę zapewne chodzisz i dla Boga i dla ludzi. Jeśli jest wspólnota Ruchu Światło-Życie z prawdziwego zdarzenia, to porozmawieaj o tym z Animatorem, który Cię prowadzi, tzn. spotkania grupy, w której jesteś. Wspólnota pomaga trafić do Boga i iść! (8-01-2009, 11:21)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Odpust na Kopiej Górce (14-01-2014)

Zapaleni (9-01-2014)

Odpust na Kopiej Górce (15-01-2013)

Kapłan? Czynne całą dobę (19-11-2012)

Wehikuł Ducha Świętego (5-06-2012)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.