oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Dzień Wspólnoty

Oaza - 15-dniowe rekolekcje

Niepokalana Matka Kościoła - tytuł, pod którym szczególnie wzywa się Maryję w Ruchu Światło-Życie

Nasze strony

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Domowy Kościół w Niemczech

Domowy Kościół w Kielcach

Świeca oazy

Świeca, którą otrzymuje każda oaza. Znajduje się na niej symbol roku. Jest ona znakiem jedności z Centrum Ruchu i z oazami w całej Polsce i poza jej granicami.

Świece oaz są poświęcane 2 lutego w Namiocie Światła w Krościenku i przekazywane przedstawicielom oaz wielkich na Centralnej Oazie Matce. Zazwyczaj świeca oazy jest pierwszy raz zapalana podczas Diecezjalnej Oazy Matki przez odpalenie od świecy oazy wielkiej.

Świeca oazy codziennie jest zapalana podczas jutrzni, zapaleniu świecy towarzyszy czytanie odpowiedniego tekstu biblijnego. Świeca powinna palić się w czasie zajęć, podczas których spotyka się cała oaza, przede wszystkim Eucharystii. Błędem jest spotykane w niektórych regionach uroczyste gaszenie świecy wieczorem - w liturgii nie ma czegoś takiego jak uroczyste gaszenie świecy, tym bardziej nie powinno ono mieć miejsca poza liturgią.

Krzysztof Jankowiak
Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 7-11-2003 o godz. 23:19

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

tom
?
To jak gasić? Wszyscy wychodzą a ostatni gasi światło? (3-10-2005, 19:11)
madzia:)
????
Nie wiem dlaczemu nie powinno sie na końcu dnia gasić świecy uroczyscie.Zawsze osoba gasząca mówiła "Swiatło Chrystusa",reszta odpowiadała "Niech pozostanie wśród nas" i moim zdaniem była w tym wyrażana gotowość do dawania świadectwa i głoszenia Chrystusa (25-03-2006, 19:08)
krakus
wieści z południa
a u nas gasi się świecę mówiąc "Światło Chrystusa niech pozostanie z nami teraz i na wieki. W: AMEN!" to jest złe? (1-02-2008, 22:22)
oazowiczka z Zielonej Góry
xxx
a u nas "Światło Chrystusa: niech pozostanie w naszych sercach" (10-03-2010, 17:10)
Kongobongo
Zuo
A u nas się nie gasi świecy wogóle, cały czas się pali podczas całych rekolekcji. Biada tym, którzy gaszą świeczki. (24-07-2011, 1:54)
milka
Gaszenie swiecy oazy
Czy moze ktos kompetentny podac prawidłową odpowiedź? Czy gasić uroczyscie swiecę na koniec spotkania oazowego, wypowiadajac odpowiednie slowa? Jak winno byc?bede wdzieczna (15-11-2016, 9:51)
OlaSz
o ludzie, serio?
Czy widzieliście uroczyste gaszenie świecy, którą zapalasię podczas Wigilii Pachalnej? Uroczyście się ją zapala wchodząc do światyni ze słowami „Światło Chrystusa - Bogu niech będą dzięki”, ale jej się nie gasi. Koniec, kropka. Więcej pokory niż samowolki (4-03-2017, 8:34)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Podsumowanie OŻK 2014 (21-08-2014)

Migawki z okolic zajętych przez oazy (22-07-2014)

Dzień Światła w Krościenku (22-07-2014)

Moja pierwsza oaza (14-07-2014)

Dzień Wspólnoty I turnusu OŻK 2014 (14-07-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.