oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Temat roku

Znak Domowego Kościoła

Namiot Spotkania

Nasze strony

Dom rekolekcyjny „Emaus″ w Koniakowie

Diecezjalna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych w Katowicach

Wspólnota Dzieci Łaski Bożej

Źródło i szczyt
- liturgia

Liturgia jest źródłem i szczytem życia Kościoła - mówi VI Drogowskaz Nowego Człowieka. Sformułowanie to, bardzo często używanie w Ruchu Światło-Życie, zostało zaczerpnięte z soborowej Konstytucji o Liturgii: "Liturgia jest szczytem, do którego zmierza cała działalność Kościoła i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc" (KL 10).

Krzysztof Jankowiak
Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 8-11-2003 o godz. 1:05

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Piotrek
Źrodło i Szczyt
Czesto oazowicze zapominaja o tym ze Eucharystia jest źródłem i szczytem, często wolą jakieś zabawy grę w piłkę od Eucharystii, a przecierz nasz Ruch jest ruchem Biblijno-LITURGICZNYM i szczególnie powinniśmy dbać o dobre przeżycie i przygotowanieliturgii (26-11-2003, 21:29)
Lenka
Tu objawia się Miłość...
Sakrament Miłości (Sacramentum Caritatis) - polecam adhortację Benedykta XVI! "Jakiż zachwyt winna wzbudzić w naszym sercu tajemnica Eucharystii!" (21-01-2009, 12:11)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Perła i skarb (25-07-2014)

Płonący krzew (18-06-2014)

Powołanie Abrahama (16-03-2014)

Misterium (3-12-2013)

Pytania o sakramenty (10-11-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.